Elon Musk a jeho vplyv na virtuálnu menu dogecoin.

Elon Musk a jeho vplyv na virtuálnu menu dogecoin.

Kryptomena dogecoin v pondelok vzrástla o viac ako 30 % po tom, čo generálny riaditeľ Twitteru – Elon Musk nahradil modrého vtáka na webovej stránke svojej spoločnosti obrázkom shiba inu, ktoré je logom digitálnej mince.

V piatok právnici Twitteru a Muska požiadali federálneho sudcu, aby zamietol žalobu z roku 2022 vo výške 258 miliárd dolárov, ktorá miliardára obviňovala z manipulácie s cenou dogecoinu a jej nárastu o viac ako 36 000 %.

Po tom, ako bolo logo Twitteru zmenené na obrázok shiba inu, Musk na Twitteri zdieľal meme o tejto zmene so svojimi 133,5 miliónmi sledovateľmi. Pes sa objavil len niektorým používateľom Twitteru vrátane tých na jeho webovej stránke.

Musk začal propagovať dogecoin už pred rokmi. O tomto tokene pravidelne tweetoval, ktorý vznikol ako vtip v roku 2013, a zakaždým predvídateľne vyvolával volatilitu. Podľa portálu CoinMarketCap.com je dogecoin ôsma najhodnotnejšia kryptomena s trhovou kapitalizáciou viac ako 13 miliárd dolárov.

Muskovi právnici v piatkovom súdnom podaní označili jeho verejné vyjadrenia o minci za “neškodné a často len nezmyselné tweety”.

Muskova verejná podpora mince však siaha ďalej ako k správam na sociálnych sieťach. Dve ďalšie Muskove spoločnosti, Tesla a Boring Company, sú v žalobe taktiež uvedené.

V decembri 2021 spoločnosť Tesla oznámila, že za niektoré tovary bude prijímať kryptomenu dogecoin. Musk vtedy na Twitteri uviedol, že Tesla “uvidí, ako to pôjde”.

Dogecoin po tomto tweete vzrástla o viac ako 20 %. V januári 2022, keď Musk na Twitteri oznámil, že platby cez virtuálnu menu dogecoinom sú v prevádzke, kryptomena poskočila až o 15 %.

Tesla má vo svojich účtovných knihách digitálne aktíva vrátane bitcoinu a stále prijíma dogecoin ako platbu za niektoré tovary.

Musk v minulom roku počas vyjadrení k výsledkom hospodárenia, uviedol: “Nepredali sme žiaden z našich dogecoinov,” … “Stále ju držíme.”

Musk uviedol, že dogecoin vlastní aj osobne.

V nedávnom tweete, ktorým reagoval na svoju fotografiu vedľa riaditeľa skupiny News Corp. – Ruperta Murdocha, Musk jednoducho napísal: “Dogecoin.”

 

Zdroj: CNBC

Facebook komentár