Twitter-pozastavuje-platene-overenia-plan-Muska-nefunguje

Zdá sa, že sociálna sieť Twitter pozastavila svoju službu tzv. modrého predplatného za 7,99 dolárov mesačne, ktorá ľuďom umožňovala platiť za overovaciu značku, po tom, čo ju používatelia zneužívali na vydávanie sa za značky a známych ľudí.

Twitter spustil službu začiatkom tohto týždňa vo svojej aplikácii pre zariadenia iPhone, ktorá používateľom umožňovala kúpiť značku tzv. “potvrdenia“, ktorá sa predtým používala na preukázanie, že účet je overený alebo oficiálny. Od piatku už aplikácia pre iPhone nezobrazuje možnosť zaregistrovať k službe s označením Twitter Blue.

Rýchle pozastavenie služby naznačuje, že prinajmenšom v súčasnosti veľký plán generálneho riaditeľa Elona Muska na generovanie nových príjmov od používateľov nefunguje podľa očakávania.

Služba hradeného predplatného viedla k tomu, že množstvo tzv. “vtipkárov“ si na Twitteri vytvorilo podvodné účty. Platforma sa tak stala ešte otvorenejšou pre dezinformácie a mnohé “modré potvrdenia“ boli použité na zosobnenie značiek s nelichotivými správami. To tiež predstavuje veľký problém pre inzerentov, z ktorých niektorí už pozastavili výdavky v rámci tejto platformy.

Niektorí používatelia, ktorí už za službu zaplatili, tvrdia, že ich modré “potvrdenie“ zmizlo z ich účtu.

Hovorca spoločnosti Twitteru nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie. Musk taktiež nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár