Akcie_spolocnosti_Twitter_po_vysledkoch_rastu_o_15%

Sociálno-mediálna spoločnosť Twitter porazila očakávania analytikov, keď v priebehu dnešného dňa zverejnila výsledky, ktoré poslali jej akcie do zisku 15% a na najvyššiu cenu od júla.

Spoločnosť zaznamenala zisk za prvý štvrťrok vo výške 0,25 dolárov a ľahko porazila 0,18 dolára na akciu, ktoré analytici očakávali v priemernom odhade uskutočnenom agentúrou Bloomberg.

Príjmy medziročne vzrástli o 18% na 787 miliónov dolárov, aj napriek tomu, že počet priemerných mesačných používateľov oproti predchádzajúcemu roku klesol o 6 miliónov na 330 miliónov. Analytici ocenili nové iniciatívy spoločnosti u inzerentov, ako napríklad rozdelenie výnosov s externými vydavateľmi, ktorí streamujú tweety.

Analytik spoločnosti Jefferies – Brent Thill poznamenal: “Sme presvedčení, že investície do platformy sú zdravé a potrebné, ale naďalej veríme, že marže budú v roku 2019 zasahované, keďže Twitter investuje do budúceho zvyšovaniu rastu ako u inzerentov, tak aj u užívateľov.”

Twitter zároveň načrtol svoje kroky pre obmedzenie negatívnych tweetov na svojej platforme, ktoré sa stali rastúcim záujmom spoločnosti. Podľa prieskumu Digital Trust Survey z roku 2017 len 13% respondentov považovalo platformu za najbezpečnejšiu sociálnu platformu pre zverejňovanie informácií.

Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločnosti Twitter, po vyhlásení výsledkov uviedol: “Prijímame proaktívnejší prístup k obmedzovaniu zneužívania a účinkov na sieti Twitter,” … „Znižujeme zaťaženie obetí a podľa možnosti prijímame opatrenia pred nahlásením zneužitia.

Akcie spoločnosti Twitter v tomto roku vzrástli o 39%, vrátane dnešného zisku:
Akcie_spolocnosti_Twitter_po_vysledkoch_rastu_o_15%_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár