Akciove_trhy_su_na_najnizsej_urovni_od_jula

Akciové trhy počas posledného obchodného dňa poklesli a americký akciový index S&P 500 dosiahol najnižšiu úroveň od júla.

Október bol od januára najhorším mesiacom pre trhy a index S&P 500 aktuálne tak znížil jeho medziročný zisk na 3%, z úrovne okolo 6%. Zmiešaný začiatok výsledkovej sezóny zasiahol ceny akcií niektorých veľkých firiem u hlavných indexov, ktoré boli zverejnené počas minulého mesiaca.

Prezidentské voľby v utorok majú taktiež rozsiahly vplyv, čiže mnohí investori pred hlasovaním nevykonávajú veľké obchodné rozhodnutia. Mexické peso, ktoré bolo považované za indikátor volebného sentimentu klesol, keďže nové prieskumy hlasovania ukázali, že Donald Trump sa dostáva pred Hillary Clintonovú.

Súvisiace: Miliardári a investori majú negatívny pohľad na akciové trhy

Graf akciového indexu S&P 500 za posledných 6 mesiacov:
Akciove_trhy_su_na_najnizsej_urovni_od_jula_graf

V utorok zverejnené ekonomické dáta boli zmiešané. ISM index výrobných nákupných manažérov v októbri dosiahol úroveň 51,9, čo prekonalo očakávania. Ale stavebné výdavky klesli nečakane poklesli o 0,4%.

Súvisiace: Víťazstvo Trumpa môže stáť investorov až $ 1,3 bilióna!

Federálny rezervný systém od včera realizuje pravidelné stretnutie vo Washingtone, kde počas dnešného dňa príde z rozhodnutím ohľadom menovej politiky. Wall Street očakáva, že počas dnešného dňa potvrdí, že Fed pravdepodobne vykoná zvýšenie úrokových sadzieb na svojom decembrovom zasadnutí.

Futures kontrakty na Federálne fondy odrážajú 69% šancu, že Fed by mohol vykonať zvýšenie svojej referenčnej úrokovej sadzby počas budúceho mesiaca a 19% pravdepodobnosť rastu, počas tohto týždňa.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, FoxBusiness

Facebook komentár