Ake_su_ekonomicke_vyhody_bezplatnosti_sluzieb_aplikacie_Nike

Kamenné obchody spoločnosti Nike môžu byť dočasne zatvorené z dôvodu ochorenia COVID-19, ale obrovská športová odevná značka v náročných časoch podporuje ľudí, aby sa viac hýbali. S mnohými aplikáciami pre oblasť zdravia, ako je Equinox sa ľudia obracajú k svojim aplikáciám, čo pomáha rozvíjať podnikanie v elektronickom obchode.

Heidi O’Neill, prezidentka divízie pre oblasť trh spotrebiteľov spoločnosti Nike, poznamenala: “Počas nepriaznivého obdobia po celom svete sme sa museli prispôsobiť rovnako ako mnohí iní.”

„Jedným z najväčších posunov, ktoré sme urobili, je vyzdvihnutie sily nášho digitálneho ekosystému, aby sme zákazníkom pomohli udržať si fyzickú a duševnú pohodu, keď sú doma.“

Nike poskytla prémiovú verziu svojej aplikácie Nike Training Club, ktorá ponúka virtuálne cvičenia, ako je 43-minútové posilňovania hornej časti tela alebo 23-minútový kurz jogy, bezplatne pre všetkých spotrebiteľov ktorí čelia nepríjemnostiam z dôvodu pandémie. Tento prechod sa uskutočnil len nedávno, keď začala propagovať novú reklamnú kampaň, ktorá ľuďom hovorila: „Športovať vo vnútri a športovať za svet“, uprostred pandémie koronavírusov.

Prémiové predplatné aplikácie NTC zvyčajne stojí 14,99 dolárov mesačne alebo 119,99 dolárov ročne.

O’Neillová uviedla, že len v USA spoločnosť Nike po pár dňoch zaznamenala viac ako 100% nárast týždenne aktívnych používateľov svojej aplikácie NTC. A v Číne, kde tento vírus vznikol, Nike zaznamenala v poslednom štvrťroku 80% nárast využitia tréningov aplikácie NTC.

Najnovšie štvrťročné výsledky spoločnosti Nike, ktoré boli zverejnené len nedávno, ukazujú, ako sa využitie týchto bezplatných stratégií pre jej cvičebnú aplikáciu môže prejaviť vo vyššom online predaji.

Generálny riaditeľ John Donahoe počas konferenčného hovoru po výsledkoch spoločnosti vysvetlil: „Silné zapojenie čínskych spotrebiteľov do našich aplikácií pre aktivity sa prejavilo aj ako silné zapojenie do našej obchodnej aplikácie Nike.“ Výsledkom je, že digitálny obchod spoločnosti Nike v Číne v tomto štvrťroku vzrástol o viac ako 30% a „v tomto náročnom období si tak udržal silnú dynamiku.“

Generálny riaditeľ dodal, že povzbudivejšie pre spoločnosť Nike je skutočnosť, že keďže sa predajne spoločnosti Nike v Číne znovu otvárajú, jej digitálne podnikanie sa zrýchlilo ešte rýchlejšie a priblížilo sa k astronomickým úrovniam trojciferného rastu. Návštevnosť sa podľa jeho slov v niektorých obchodoch v Číne medzičasom už vrátila na úroveň z predchádzajúceho roka.

Donahoe ďalej poznamenal: „Keďže sa ochorenie COVID-19 začalo šíriť po celej Európe a USA, aj tu uplatňujeme rovnaký prístup.“

Spoločnosť Lululemon realizuje podobnú stratégiu.

Výrobca legín a športového oblečenia, keď nedávno vykázal štvrťročné zárobky uviedol, že využívajú čas, keď sú jej obchody zatvorené, aby prostredníctvom sociálnych médií oslovili viac spotrebiteľov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Lululemon Calvin McDonald vysvetlil, že predajca ponúka bezplatné „online stretnutia potu“, ako napríklad jogu, meditáciu, pilates a tanec.

Ďalej poznamenal: “Naše tímy v Severnej Amerike a Európe nasledovali stratégie našich tímov z Číny, kde sme na aplikácií WeChat získali tisíce nových sledovateľov,” … “Na Instagrame, počas nášho prvého týždňa zatvorenia obchodov v USA … sme videli, že sa k nám pri našich “live” kurzoch pripojilo takmer 170 000 hostí.”

Ake_su_ekonomicke_vyhody_bezplatnosti_sluzieb_aplikacie_Nike_1

McDonald dodal, že spoločnosť zaznamenala prudký nárast predaja predmetov, ako sú podložky na jogu a ako aj ďalšie športové príslušenstvo, pretože viac ľudí pracuje doma. Ich digitálny predaj v poslednom štvrťroku vzrástol o viac ako 40%.

Nike a Lululemon dokazujú, že aj v čase krízy, keď spotrebitelia znižujú svoje výdavky na diskrečné (nepotrebné) položky, stále existujú spôsoby, ako zostať v kontakte so zákazníkmi.

Melissa Gonzalez, ktorá je generálnou riaditeľkou maloobchodnej poradenskej agentúry The Lionesque Group, uviedla: V súčasnosti sa maloobchodníci lepšie snažia budovať „ľudské vzťahy“ so spotrebiteľmi,” … “Možno nebudete čeliť bezhlavému nákupu. Ale je čas sa prispôsobiť.“

“Aj keď ste spoločnosť ponúkajúca produkty, musíte práve v aktuálnych časoch ukázať na svoje iné výhody.”

Napriek týmto strategickým krokom akcií spoločností Nike a Lululemon konkurovali ďalším mnohým maloobchodníkom. Spoločnosť Nike, ktorá má trhovú kapitalizáciu na úrovni okolo 130,4 miliárd dolárov, počas tohto roka čelila poklesu svojich akcií o 17%. Lululemon s hodnotou spoločnosti 24,6 miliárd dolárov čelila poklesu akcií takmer o 19%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár