Viac ako 1000 súkromných lietadiel by podľa očakávaní dnes malo pristáť v San Franciscom, Bay Area, kde sa bude konať Super Bowl, čím je jednou z najväčších udalostí súkromných lietadiel roka.

Spoločnosti súkromných lietadiel tvrdia, že tohtoročný súboj by mohol dosiahnuť rekordné úrovne, vzhľadom na atraktívnu lokalitu, veľký počet súkromných prúdových letísk tejto oblasti a vzrušenie v priebehu hry.

Firmy uvádzajú, že toto podnikanie oproti minulému roku rastie až o 10 až 20 percent. A zatiaľ, čo je ťažké prísť k presným číslam, odborníci odhadujú, že do Oaklandu, San Jose, Haywardu a ďalších kalifornských letísk príde okolo 1 000 až 1 500 súkromných lietadiel.

Súvisiace: Chcete si prenajať súkromné lietadlo na hodinu, kľudne tak urobte s VistaJet

Michael Silvestro, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Flexjet, ktorý má počas hry naplánovaných 75 až 100 letov uviedol: “Počas Super Bowlu je naša činnosť najvyššia,” … “Sme zase radi, že sa môžme starať o našich zákazníkov a práve počas tohto obdobia. Takže chceme, aby sa cítili bezpečne počas ich skúseností – od okamihu, kedy opustia svoj domov, poletia našimi lietadlami a nakoniec im pomáhame orientovať sa v priestore San Francisca a následne ich dostane bezpečne domov.”

V skutočnosti, Flexjet sa chystá uspokojiť všetky potreby svojich klientov Super Bowlu – od možností špeciálnych vysoko-luxusných služieb, po špeciálne stravovacie požiadavky, či už pred, alebo po zápase.

Pre zákazníkov spoločnosti Flexjet, lietajúcich z Denveru ktorí fandia tímu Broncos, získajú stravovanie vo forme mäsa z losov a ďalšej divokej zveri. Pre klientov lietajúcich z Carolinas, ktorí prídu podporiť tím Panthers, ponúkajú klientom rebrá, bravčové špeciality a ďalších regionálne grilovacie špeciality.

Silvestro zo spoločnosti Flexjet uviedol: “Radi ponúkne jedinečné, regionálne formy stravovania.”

NetJets každým rokom svojim zákazníkom ponúka špeciálnu službu “Super Bowl BBQ” a počas tohto roka v meste San Francisco, (časti Nob Hill) ponúknu vystúpenie kapely Maroon 5. Spoločnosť taktiež na palube ich lietadiel poskytuje špeciálne cateringové služby s označením “GameDay”, kde ponúka nachos a krídla, rovnako ako steaky.

Niektoré z kabín súkromných lietadiel spoločnosti NetJets budú vyzdobené v tímových farbách, zároveň na základe požiadaviek klientov budú k dispozícií aj čiapky a bundy. Zároveň im budú ponúknuté špeciálne služby pre batožinu a prepravu.

Nováčik v oblasti súkromných lietadiel – Wheels Up v San Franciscu organizuje vlastné párty plné osobností, s hosťami, ako je Rob Gronkowski, JJ Watt a Erin Andrews. Ako hudobný hosť vystúpi Bob Weir zo skupiny Grateful Dead.

Generálny riaditeľ (CEO) Kenny Dichter zo spoločnosti Wheels Up uviedol, že aktivity jeho firmy počas Super Bowlu budú v medziročnom porovnaní o viac ako 20 väčšie. Podľa jeho slov sa nezdá, že by volatilita na akciovom trhu a obavy ohľadom globálneho rastu mali negatívny vplyv na sektor súkromných lietadiel – najmä čo sa týka špeciálnych akcií, ako je Super Bowl.

Dichter ďalej poznamenal: “Priemysel je konečne späť na podobnej úrovni, ako pred krízou,” … “S celou tou situáciou okolo akciového trhu je dopyt v našom odbore veľmi silný.”

Súkromné lety počas takejto veľkej hry však nebude lacné. Podľa spoločnosti pre charterové lety – PrivateFly – Gulfstream G550 počas hry z New Yorku vyjde na $ 85 000 – čo je na osobu okolo 6000 $. Pre fanúšikov Denveru, let v 13. miestnom Falcon 2000 bude v hodnote $ 35 000.

Počas hry si fanúšikovia taktiež budú môcť kúpiť samostatné sedadlá v súkromnom lietadle. Podľa firmy BlackJet, let z New Yorku bude stáť 6200 $dolárov zatiaľ čo sedadlo z Chicaga sa bude pohybovať okolo 3700 dolárov.

Súvisiace:
Pozrite si súkromný tryskáč Falcon 5X so strešným oknom!
Nový Gulfstream stojí 54 miliónov dolárov: Tu je ten luxus

Keďže sa tieto súkromné lietadla stretnú na jednom mieste, je treba očakávať aj dopravné zápchy. Adam Twidell, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti PrivateFly uviedol, že niektoré letiská z tejto oblasti budú musieť zaparkovať svoje jety aj na trávnatých častiach.

A keďže sa všetci obvykle budú chcieť svojimi lietadlami snažiť dostať z tejto oblasti ihneď po zápase, je treba očakávať potenciál pre meškanie a zmätok. Samozrejme v San Francisco to pôjde omnoho lepšie, ako so Super Bowlom v roku 2012, kedy stovky súkromných lietadiel uviazli na malých letiskách okolo Indianapolisu – a mnohí z nich odišli až po búrke v pondelok.

Napriek tomu niektoré letiská v okolí môžu mať v nedeľu večer  naskladaných 100 až 200 lietadiel, ktoré budú čakať na odchod.

“Hovoríme tomu súboj miliardárov,” … “Každé lietadlo chce vzlietnuť v rovnakú dobu.” Po zápase je to skutočný problém, keďže sa každý chce dostať domov. “

Samozrejme, že existujú horšie miesta na čakanie, než je súkromné lietadlo.

Zdroj: TheWallStreetJournal, NYTimes

Facebook komentár