Aktiva_hedzovych_fondov_dosiahli_rekord_Az_3_biliony_2017

Aktíva hedžových fondov koncom minulého roka dosiahli rekordnú úroveň, keďže cenné papiere na akciových trhoch po Trumpovom raste prekonali veľké odkupy investorov.

Spoločnosť Hedge Fund Research uviedla: “Celkový kapitál odvetvia hedžových fondov vzrástol tretím štvrťrokom za sebou, čím prvýkrát v histórií prekonal úroveň 3 biliónov amerických dolárov,” … “V oblasti hedžových fondov došlo k nárastu aktív aj voči náročnému prostrediu pre pokračujúce výbery investorov.”

Investori podľa údajov HFR, počas štvrtého štvrťroka zo sektora hedžových fondov vytiahli kapitál o rozsahu 18,7 miliardy dolárov. Firma uviedla, že pre rok 2016 výbery dosiahli úroveň 70,1 miliardy dolárov, čo predstavuje najhorší výsledok po odklone 131 miliárd dolárov, ktoré boli dosiahnuté v roku 2009.

Avšak, aktíva hedžových fondov za štvrtý štvrťrok sa podľa HFR z dôvodu ich výkonu zvýšili o 46,8 miliárd dolárov na 3,02 biliónov dolárov. Toto investičné odvetvie počas roka 2016 dosiahlo výnosy na úrovni 5,5 percenta, čo je jeho najlepšia návratnosť od roku 2013.

Súvisiace:
20-ročný študent pre svoj hedžový fond získal až $ 5 miliónov
Citigroup sa chce zamerať na najbohatších investorov sveta

Americký akciový index S&P 500 v štvrtom štvrťroku vzrástol o 3 percentá.

Výsledky dát od HFR sú podobné, ako odhady aktív od spoločnosti eVestment, ktorý bol zverejneným skôr počas tohto mesiaca. Jednalo sa o sumár aktív hedžových fondov v hodnote 3,04 bilióna dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, The Wall Street Journal

Facebook komentár