Louis_Vuitton_pre_rast_dopytu_po_luxuse_vytvori_1_500_pracovnych_miest

Spoločnosť Louis Vuitton plánuje v najbližších troch rokoch vo Francúzsku vytvoriť zhruba 1 500 pracovných miest vo výrobe, čím zvýši produkciu, aby uspokojila rastúci dopyt z Číny a ďalších rozvíjajúcich sa ekonomík.

Zatiaľ čo luxusná značka otvorila továrne v Taliansku, Španielsku a USA, generálny riaditeľ Michael Burke uviedol, že je odhodlaný udržať väčšinu svojho dodávateľského reťazca vo Francúzsku.

Keď spoločnosť otvorila svoju 16. továreň vo Francúzsku v blízkosti mesta Angers, Burke uviedol: “Ak necháme zručných ľudí, a to aj na miesta tak blízke ako Taliansko, myslím si, že je nevyhnutné, aby sme v tomto sektore pomohli udržiavať kreativitu.“

Luxusný priemysel bol pre francúzsku zamestnanosť zriedkavým svetlým bodom, keďže hospodárstvo zostáva oslabené. Čínski spotrebitelia v minulom štvrťroku z veľkej miery zodpovedali za 20% nárast predaja módneho a koženého tovaru materskej skupiny Louis Vuitton – LVMH a Burke uviedol, že dopyt z Číny je naozaj „výnimočným“.

Zatiaľ čo spoločnosť Louis Vuitton predáva viac produktov ako kedykoľvek predtým, Burke poznamenal, že značka podniká kroky na zníženie škôd na životnom prostredí – čo predstavuje rastúcu oblasť záujmu luxusného priemyslu.

Rýchlejšia výroba a prehľad údajov o trendoch dopytu značke umožnili obmedziť zásoby. To spoločnosti umožňuje obmedziť ničenie nepredaného tovaru – rozšírenú bežnú prax medzi značkami luxusného tovaru, ktoré sa snažia udržať svoju exkluzivitu tým, že držia výrobky mimo bežných spotrebiteľov.

Burke nakoniec poznamenal: “Predtým sme používali očakávania a teraz reagujeme,” … „Dosahuje najvyššie predaje spomedzi akejkoľvek značky na svete. Zničíme menej tovaru, ako ktokoľvek iný.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár