Bernard_Arnault_by_majetkom_mohol_prekonat_Jeffa_Bezosa_a_billa_Gatesa

Jeff Bezos a Bill Gates si jednoznačne môžu dovoliť veľa kožených peňaženiek od značiek Louis Vuitton a malé modré boxy od spoločnosti Tiffany. Ale dvaja najbohatší ľudia sveta by čoskoro mohli čeliť poklesu hodnoty majetku, keďže skupina LVMH prevezme značku Tiffany.

Bernard Arnault, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny LVMH, podľa rebríčka bohatstva v reálnom čase sledovaného časopisom Forbes má hodnotu takmer 108 miliárd dolárov. Čistý majetok Arnaulta v pondelok vyskočil o viac ako 1% a takmer o ďalšie 3% v utorok, spoločne s akciami spoločnosti LVMH na základe dohody s tým, že kúpi značky Tiffany za viac ako 16 miliárd dolárov. Arnault a jeho rodina vlastní viac ako 47% podiel francúzskeho gigantu, zameranom na luxusný tovar.

Rast akcií skupiny LVMH stavia Arnaulta tesne pred spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft – Billa Gatesa, ktorý má čistú hodnotu 107 miliárd dolárov a pred ním sa nachádza už len generálny riaditeľ spoločnosti Amazon – Bezos, ktorý je na vrchole zoznamu časopisu Forbes s majetkom niečo viac ako 110 miliárd dolárov.

Súvisiace: Bezos za rok zarobil $81 840. Stále je najbohatším na svete

Podľa agentúry Bloomberg čistý majetok Arnaulta odhaduje na 103 miliárd dolárov, zatiaľ čo majetok Gatesa a Bezosa ohodnocuje na zhruba 110 miliárd dolárov. Agentúra Bloomberg aktualizuje svoj záznam iba raz za deň, po ukončení trhov.

Arnault, Bezos a Gates sú pohodlne pred ostatnými najbohatšími miliardármi.

Podľa časopisu Forbes, Warren Buffett z investičnej skupiny Berkshire Hathaway vlastní majetok v hodnote 86 miliárd dolárov, zatiaľ čo generálny riaditeľ Facebooku – Mark Zuckerberg má čistú hodnotu bohatstva na hodnote približne 75 miliárd dolárov. Larry Ellison zo spoločnosti Oracle a španielsky maloobchodný magnát Amancio Ortega, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Inditex, ktorá vlastní rýchly módny reťazec Zara, majú hodnotu bohatstva na úrovni takmer 70 miliárd dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár