Lamborghini_kvoli_exkluzivite_obmedzi_pocet_automobilov

Veľký počet vlastníkov automobilov a horlivých fanúšikov značky Lamborghini neboli šťastnými, keď talianska špeciálna automobilka oznámila, že do produktovej rady pridá aj SUV.

Tento krok bol vnímaný, ako pokus o zvýšenie tržieb a príjmov spoločnosti Lamborghini, čo tiež predstavuje hrozbu, že sa zníži exkluzivita jej automobilov ako aj imidž značky. Generálny riaditeľ spoločnosti Lamborghini – Stefano Domenicali však prišiel s ubezpečením svojich zákazníkov, že si vzácnosť automobilov s logom talianskeho býka zachovajú.

Povedal, že automobilka očakáva, že v roku 2019 predá viac ako 8 000 automobilov, čím sa dostane k realizácií ich obmedzeniu pod 10 000 kusov. Počas podujatia v závode nachádzajúcom sa v Sant’Agata Bolognese, Domenicali nedávno poznamenal: „Nesmieme neustále navyšovať rast. V súčasnosti musíme tieto výsledky konsolidovať a zachovať exkluzivitu.“

Automobilka Lamborghini pre rok 2019 predpovedala nárast tržieb na 1,92 miliardy dolárov, čo je nárast oproti 1,6 miliardy dolárov v roku 2018 a luxusné SUV – Urus predstavuje hnaciu silu tohto rastu. Taliansky výrobca v roku 2019 vyprodukuje len 2 693 kusov modelu Urus. Vedúci predstaviteľ automobilky Lamborghini tiež zopakoval, že spoločnosť v blízkej budúcnosti neplánuje produkovať elektrické super-automobily, keďže podľa ich vyjadrení zákazníci v súčasnosti nemajú záujem.

Domenicali tiež poznamenal, že Lamborghini skúma, ako pristupovať k novo oznámenej pretekárskej triede hyper-automobilov, ktorá má nahradiť súčasnú kategóriu LMP1.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár