Medzinárodný autosalón v švajčiarskej Ženeve je každým rokom významným podujatím viac ako 100 rokov.

Vzhľadom na to, že akcia roku 2019 je už tu dvermi, veľkokapacitný producenti automobilov čelia prechodom na elektrifikáciu, meniacim sa cestovným návykom, ako aj napätiu v oblasti celosvetového obchodu.

Ale na hornom konci trhu – v oblasti luxusu, značky stále produkujú radikálne koncepty a nové výkonné automobily, samozrejme s vysokou hodnotou čo sa týka cenového rozpätia.

Dnes sa pozrieme na niektoré z najrýchlejších automobilov v histórii, ktoré sa tento rok odprezentujú na Ženevskom autosalóne.

Ferrari Tributo je ich najsilnejší V8 modelom v histórií

Najrychlejsie_vozidla_autosalonu_v_zeneve

Ferrari tento týždeň v Švajčiarsku predstavila svoje ďalšie špeciálne športové vozidlo. 3,9 litrový dvojitý turbodúchadlový taliansky superautomobil dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy. Automobil je firmou označený za najvýkonnejší Ferrari V8, ktorý bol kedy vyrobený. K dispozícii bude od roku 2020, ale údaje o cenách zatiaľ nie sú známe.

Ak Vám super-automobil nestačí

Automobili Pininfarina’s ground-breaking Battista luxury electric hypercar revealed in three different beautiful specifications at the World Premiere of the all-electric hypercar in Geneva 4th March 2019 World Copyright: Patrick Gosling / Stan Papior Beadyeye Ref: Automobili_Pininfarina_Battista_GIMS_2019-01155.jpg

Automobili Pininfarina v Ženeve predstavila svoj úplne nový elektrický hyperautomobil Battista. Pre popis svojich super-automobilov používa vyjadrenie hyper-automobil. Battista bude mať pod kapotou 1900 konských síl, čím sa údajne stane najsilnejší cestný automobil, ktorý sa kedy vyrábal. Pininfarina tiež uvádza, že Battista dosiahne maximálnu rýchlosť na úrovni viac ako 400 kilometrov za hodinu.

Lamborghini Huracan Evo Spyder

Najrychlejsie_vozidla_autosalonu_v_zeneve_Lamborghini_Huracan_Evo_Spyder

Najnovšia verzia spoločnosti Lamborghini – Huracan Evo prišla s verziou kabrioletu. Cena modelu Huracan Evo Spyder začína na hodnote 287 400 dolárov, ale dostane sa na 100 km/h za 3,2 sekundy. Najvyššia rýchlosť je na 325 km/h.

Záhadné predstavenie od Aston Martin

Aston Martin už má za sebou jeden významný hyper-automobil Valkyrie, ktorého predajná cena bola na hodnote viac ako 2 milióny dolárov. Britská automobilka v súčasnosti odhalenie “Project 003”. Vzhľadom na to, že bude založený na benzínovo-elektrickom hybridnom motore, bude vyrobených len 500 kusov.

Ginetta sa dostáva na scénu

Ďalší britský automobilový automobilový výrobca, Ginetta v Ženeve odhalila svoj nový nový super-automobil. Hovorí sa, že jeho maximálna rýchlosť je na hodnote 320 km/h, avšak jedná sa zatiaľ o nepomenovaný automobil. 6-litrové vozidlo bolo vyvinuté bývalým víťazom Le Mans – Lawrenceom Tomlinsonom. Cena stanovená zatiaľ nebola.

Facebook komentár