Bankar_Miliardari_sa_pripravuju_na_mozne_prepady_akcii

Miliardári a milionári v USA si pripravujú pôžičky na to, aby mali finančné prostriedky ľahko dostupné, takže nebudú musieť odpredávať investície v prípade hospodárskeho poklesu. Toto poznamenal Jim Steiner, ktorý je vedúcim divízie pre ultra-bohatých jednotlivcov v spoločnosti Wells Fargo & Co..

Steiner, ktorý vedie divíziu Wells Fargo – Abbot Downing, v pondelkovom rozhovore pre televíziu Bloomberg uviedol: “Vždy chcú mať k dispozícii zdroje finančných prstriedkov, v prípade že sa situácia trhov zhorší a budú čeliť výzvam okolo kapitálu pre ich súkromné investície,” … “Chcú byť schopní zvládať tieto kapitálové výzvy a využívať možnosti získania finančných prostriedkov, na rozdiel od všeobecných odpredajov akcií realizovaných na verejných trhoch.”

Steinerová spoločnosť rozšírila divíziu Abbot Downing o podnikanie v hodnote 43 miliárd dolárov, odkedy značka začala v roku 2012 a objem úverov v uplynulom roku vzrástol o 5 percent. Jon Weiss, ktorý je vedúcim riaditeľom v divízií Wells Fargo pre bohatších klientov a správu investícií, začiatkom tohto mesiaca uviedol, že plánuje skombinovať Abbot Downing s privátnou bankou spoločnosti Wells Fargo, ktorá slúži klientom s minimálne 2,5 miliónmi dolárov pod vedením jedného riaditeľa, ako súčasť jeho snahy zjednodušiť prevádzku od prevzatia v minulom roku. Firmy zostali pod samostatnými značkami a majú odlišné tímy.

Celosvetové osobné bohatstvo v minulom roku podľa spoločnosti Boston Consulting Group dosiahlo rekordných 201,9 bilióna dolárov, pričom 500 najbohatších ľudí na svete ovládalo bezprecedentných 5,3 bilióna dolárov, čo je výhodou pre odvetvie súkromného bankovníctva. Morgan Stanley a Goldman Sachs Group patria medzi firmy, ktoré sa snažia poskytnúť viac pôžičiek pre veľmi bohatých jednotlivcov, viazaných úvermi ako kľúčovú oblasť pre rast.

Spojené štáty prechádzajú druhou najdlhšou ekonomickou expanziou. Dôkazy však spočívajú v spomalení rastu v súvislosti s obchodnou vojnou voči Čínou a sprísňovaním menovej politiky od centrálnej banky.

Steiner: “Všetky krízy sú náročnejšie, ak máte nedostatok likvidity a následne sú vystavení aj pákovému efektu, a preto si myslím, že sa chcú ubezpečiť, že majú finančné prostriedky pre obdobie trhových poklesov a nemusia tak panicky vypredávať.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WealthX

Facebook komentár