Bill_Gates_daroval_4_6_miliardy_Najviac_od_roku_2000_2017

Bill Gates vykonal svoj najväčší dar za obdobie 17 rokov, keďže sa jednalo o akcie spoločnosti Microsoft v hodnote 4,6 miliardy dolárov.

Miliardár a filantrop, ktorý je už dlhé roky dlho najbohatším mužom sveta, daroval 64 miliónov akcií, čo predstavuje päť percent jeho celkového bohatstva. Jedná sa údaje od Komisie pre cenné papiere a burzu, a prvýkrát túto informáciu priniesla agentúra Bloomberg.

Týmto krokom tak Gates znižuje podiel vo výrobcovi softvéru na 1,3 percenta.

Príjemca daru v podaní zo 6. júna nebol zverejnený, hoci väčšina jeho predchádzajúcich darov patrila nadácií Billa & Melindy Gatesovým, čo je charitatívna organizácia založená Gatesom a jeho manželkou, určená na podporu globálneho rozvoja.

Súvisiace: Warren Buffett dal na charitu ďalších $ 3,2 miliardy

Najnovším darom Gatesa, podľa najnovšieho finančného výkazu nadácie navýši svoje celkové dobročinné príspevky na približne 50 miliárd dolárov.

V roku 2000 podnikateľ, ktorý v roku 1975 založil spoločnosť Microsoft, podľa výpočtov agentúry Bloombergu rozdelil na charitu viac ako 20 miliárd dolárov.

K júli 2017 sa Gatesov čistý majetok odhaduje na hodnotu 89,9 miliárd dolárov. 27. júla tohto roka, bol nakrátko na pozícií najbohatšieho človeka na svete prekonaný zakladateľom spoločnosti Amazon – Jeffom Bezosom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, TheGuardian

Facebook komentár