Bill Gates a Melinda Gates.

Bill Gates a Melinda Gates.

Bill Gates vo štvrtok previedol akcie spoločnosti na Melindu French Gatesovú v objeme viac ako 2 miliárd dolárov. Ako prvá s touto informáciou prišla agentúra Bloomberg.

Tým pádom od májového oznámenia rozvodu, celkový objem prevodov od Billa Gatesa na French Gatesovú predstavuje zhruba 6 miliárd dolárov.

Na základe podania u Komisie pre cenné papiere v USA, známej ako SEC, agentúra Bloomberg informovala, že Cascade Investment ktorá je investičnou skupinou Gatesa, vykonala prevod 3,3 milióna akcií, súhrnne v hodnote 387 miliónov dolárov, v rámci automobilového maloobchodného predajcu AutoNation.

Spoluzakladateľ skupiny Microsoft cez Cascade Investment taktiež previedol 2,8 milióna akcií v celkovej hodnote 1 miliardy dolárov v rámci výrobcu Deere & Co., do vlastníctva jeho bývalej manželky.

V ten istý deň spoločnosť Cascade Investment previedla 9,5 milióna akcií Canadian National Railway v celkovej hodnote viac ako 1 miliardy dolárov.

Gates a French Gates sa oficiálne rozviedli počas minulého týždňa. Štyri dni po tom, čo oznámili svoj zámer rozviesť sa, v máji Gates previedol akcie spoločnosti Cascade Investment na French Gates v hodnote 3 miliardy dolárov, vrátane 2,9 milióna akcií AutoNation, 14,1 milióna akcií Canadian National Railway a 293,5 milióna akcií mediálnej spoločnosti Grupo Televisa.

O dva týždne neskôr investičná spoločnosť Gatesa podľa podania SEC previedla akcie Deere & Co. v hodnote 850 miliónov dolárov Melinde Gates – čo predstavovalo 7% Gatesovho podielu v spoločnosti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár