Kazdodenne_zvyky_6_uspesnych_miliardarov

Ako sa stať miliardárom? Samozrejme pomôže, ak by ste začali investovať už v jedenástich a do tridsiatky by ste mali čistý zisk 1 milión dolárov. Bonusový bodík by bol, ak by vaši rodičia najali súkromného počítačového lektora, ktorý by vás naučil programovať už ako malé dieťa.

Aby ste sa stali miliardármi, nemusíte byť zázračné deti. Miliardári a úspešní výkonní riaditelia taktiež dodržiavajú čudné každodenné zvyky, ktoré môžu prispieť k ich úspechu. Richard Branson je verný tréningovému režimu. Mark Zuckerberg zostáva verný svojmu šatníku (či jeho nedostatku).

Našli sme každodenné zvyky niekoľkých vysoko úspešných podnikateľov. Dobré správy: Nie je to žiaden hrozný 14-bodový zoznam vecí, ktoré musíte natlačiť do svojho rozvrhu ešte pred raňajkami. Tieto zvyky, hoci sú čudné, sú celkom vpohode. Rozumiete? Nie je až také ťažké stať sa miliardárom.

Tu si prečítajte o každodennej rutine šiestich svetových miliardárov:

Richard Branson

Tento chlapík je fit. Richard Branson, zakladateľ spoločnosti Virgin Group, vstáva o 5 ráno, aby si zalietal, zasurfoval, zaplával alebo zahral tenis a pri tom tvrdí, že pravidelné cvičenie mu živote dopomáha k produktivite na ďalšie 4 hodiny denne. Podľa štúdie z roku 2009, uverejnenej v časopise Journal of Applied Social Psychology, ľudia, ktorí vstávajú skoro sú viac aktívni ako ľudia, ktorí dlho ponocujú.

Myslíte si, že vstávanie o 5 ráno je priskoro? Iba si spomeňte na Dwayna „The Rock“ Johnsona (aj keď nie je celkom miliardár, lebo jeho majetok dosahuje iba 185 miliónov dolárov), ktorý vstáva o 4 ráno.

Súvisiace: 7 rád ako sa stať miliardárom

Warren Buffett

Zatiaľ čo si budete rezervovať čas na cvičenie, mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, že by ste 80% vášho dňa strávili čítaním. Warren Buffett na začiatku svojej investičnej kariéry prečítal 600 až 1000 strán denne a aktuálne jeho majetok dosahuje úroveň 73 miliárd dolárov.

Bill Gates

Na rovnakej vlne je aj zakladateľ Microsoftu, Bill Gates, ktorý tiež veľa číta. Gates, ktorého majetok dosahuje 85 miliárd dolárov, prečíta 50 kníh ročne. Tento zvyk má už od svojho detstva. Aby ste boli v obraze, podľa štatistického centra Pew Research Center, 26% Američanov tvrdí, že počas minulého roku neprečítalo ani jednu jedinú knihu.

Mark Zuckerberg

Všetky rozhodnutia od toho, čo čítať, cez to, čo cvičiť, si vyžadujú veľa rozhodovania. Buďte ako Mark Zuckerberg a zbavte sa jedného rozhodovania: čo na seba.

Výkonný riaditeľ Facebooku, Mark Zuckerberg, ktorého majetok dosahuje viac ako 55 miliárd dolárov, nosí to isté tričko, nohavice a mikinu s kapucňou, aby znížil počet každodenných rozhodovaní a namiesto toho rozhoduje o dôležitejších veciach.

Zuckerberg nie je jediným úspešným človekom, ktorý sa pridržiava tejto logiky. Módny návrhár Michael Kors nosí vždy tú istú čiernu, pletenú mikinu až ku krku, zatiaľ čo Steve Jobs je známy svojou uniformou z čierneho roláku a džínsov.

Elon Musk

Elon Musk je zaneprázdnený chlapík, ktorý sa stará o SpaceX a Teslu. Ako zvláda riadenie dvoch spoločností? Pondelok a štvrtok má vyhradené pre SpaceX, utorok so stredou patria Tesle a piatok delí napoly medzi obe firmy. Ale za to je jeho rozvrh veľmi precízny. Musk si plánuje svoj deň do 5-minútových blokov.

Súvisiace: 10 lekcií o peniazoch od miliardárov

Mark Cuban

Urobte si čas pre kondičné cvičenie, lebo Mark Cuban si ho vždy urobí. Majiteľ basketbalového tímu Dallas Mavericks, ktorého čistý majetok je na úrovni 3,3 miliardy dolárov, cvičí kardio jednu hodinu denne 6-krát až 7-krát do týždňa. Jeho tréning zahŕňa basketbal a kickbox.

Bolo dokázané, že aerobik zlepšuje rozsah pozornosti a pomáha účastníkom lepšie vykonávať viacero úloh naraz a vyhýbať sa rozptýleniam. Ďalšia štúdia potvrdila, že chodenie podporuje divergentné myslenie, ktoré predstavuje myšlienkový proces zodpovedný za vytváranie kreatívnych myšlienok.

Preložil: Michal Guza

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár