Buffett_Automobily_bez_vodica_nebudu_pre_podnikanie_pozitivne_2017

Prvá otázka analytikov, na výročnej schôdzi investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway bola o hrozbe technológií, ktoré sú súčasťou automobilov bez vodiča.

Buffett na túto tému poznamenal: “Ak sa svet stane bezpečnejší, bude to veľmi pozitívna skutočnosť, ale nebude to pozitívne pre automobilové poisťovne.”

Samo-riadiace automobily boli presunuté z futuristického sna k technológiám, do ktorých investovali korporácie od BMW, Alphabet a Apple.

Buffett ďalej poznamenal: “Myslím si, že všeobecné prijatie samoriadiacich automobilom je ešte pred nami a bude závisieť od toho, ako bezpečné budú aj mimo skúšobných jázd.“

Ďalej uviedol: “Ak by sa automobily bez vodiča stali všadeprítomnými bolo by to len preto, že by boli bezpečnejšími,” … “Znamenalo by to, že celkové hospodárske náklady strát v automobilovom priemysle, keďže by prešli rozsiahlym poklesom a to by znamenalo rozsiahle zníženie poistného” pre firmy, ako je Geico, ktorá je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Berkshire.

Súvisiace:
Warren Buffett predal tretinu investovaných akcií v IBM
Koniec kamionistov? Kamióny úspešne prešli Európou bez vodičov a ušetrili palivo

Buffett nakoniec poznamenal: “Tieto samoriadiace automobily sú však oveľa väčšou hrozbu, pre našu ďalšiu spoločnosť – Burlington Northern.”

Burlington Northern je jednou z najväčších nákladných železničných sietí v severnej Amerike. Má 44 000 zamestnancov, trate o rozsahu 32 500 míľ (52 300 km) v 28 krajinách a viac ako 8000 lokomotív.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, CNBC

Facebook komentár