Predaj-elektromobilov-BYD-podporovanych-Buffettom-rastol-o-viac-ako-300%-top

Automobilka BYD v auguste predala 61 409 nových energetických vozidiel, čo je viac ako štvornásobok množstva predaného pred rokom, pretože dopyt po elektromobiloch na najväčšom automobilovom trhu sveta neustále narastá.

Toto číslo bolo takmer rovnomerne rozdelené medzi predaje batériových elektrických vozidiel a takzvaných plug-in hybridov.

Bol to taktiež nárast z 50 492 predaných áut v mesiaci júl. Akcie spoločnosti BYD počas ranného obchodovania v Hongkongu vzrástli o 5,5%.

Spoločnosť BYD, za ktorou stojí investičný konglomerát legendárneho investora Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway, je jedným z najväčších výrobcov elektrických vozidiel v Číne. Mnoho startupov (začínajúcich spoločností) vrátane Nio, Li Auto a XPeng to však zrejme spochybnilo. Napriek tomu sú tieto tri v súčasnosti menšie a všetky v auguste dodali do 10 000 automobilov.

Údaje BYD sa zameriavajú na objemy predaja, zatiaľ čo Nio, Li Auto a XPeng zverejnili čísla dodávok, takže porovnanie nie je podobné, ale naznačuje to určitý rozsah príslušných spoločností.

Automobilový priemysel na celom svete zápasí s dvoma hlavnými problémami – pokračujúcou pandémiou a nedostatkom polovodičov, ktoré sa používajú v automobiloch.

BYD neposkytla žiadny komentár k augustovým číslam. Ale vo svojich polročných výsledkoch zverejnených v priebehu minulého mesiaca spoločnosť uviedla, že „ziskovosť je do určitej miery ovplyvnená faktormi vrátane rastúcich cien surovín, ako sú hromadné komodity“.

Napriek problémom, ktoré postihujú automobilový priemysel, dopyt po elektrických vozidlách v Číne stále rastie, pretože vláda sa snaží tlačiť na rozvoj tohto sektora.

Podľa víkendovej správy agentúry Reuters z komentárov prvého zástupcu čínskeho ministerstva priemyslu a informačných technológií sa v Číne očakáva, že za prvých osem mesiacov tohto roka sa predá 1,7 milióna nových energetických vozidiel, čo je nárast o 600 000 automobilov v rovnakom období roku 2020.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár