Tohtoročná automobilová charitatívna akcia s názvom Pebble Beach Councours d’Elegance bola plná áut s veľkou históriou, ale taktiež obsahovala aj niekoľko nádherných čisto nových automobilov. Jedným z nich bola aj špeciálne upravená verzia automobilu Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse, čo je najrýchlejší sériovo vyrobený kabriolet vôbec.


Grand Sport Vitesse bol predstavený vo februári, a je to modifikovaná verzia modelu Bugatti Veyron 16.4, najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu na svete. Dodávaný model má 1200 koní a maximálnu rýchlosť 410 km/h, a z 0-100 km/h vie zrýchliť za neuveriteľných 2,6 sekundy.

Prispôsobená verzia má biely a svetlo modrý lak(Bugatti ho nazíva: “bianco” a “nový svetlo modrý”) nad jeho uhlíkovou vonkajšou karosériou, s koženným interiérom vo farbe Cognac. Farebná kombinácia sa snaží napodobniť Model 37A z roku 1928, ktorý vyhral Ženevskú Grand Prix v roku 1930 sa slávnym vodičom Pierreom Veyronom za volantom. Originál 37A je teraz vlastnený Jayom Lenom.
 
Auto, ktoré bolo odhalené na Pebble Beach, a táto farebná kombinácia je k dispozícii prostredníctvom prispôsobovacieho programu Bugatti, takže si rovnaké môžete zadovážiť aj Vy, ak samozrejme máte poruke 2,2 milióna dolárov.

Zdroj: Finance.Yahoo.Com
Preložil: Dávid Čačík

Facebook komentár