Peniaze zmôžu všetko. Keď výrobca z Molsheimu dostal lukratívnu ponuku na koncept Vision Gran Turismo, neváhal a tento unikát predal.

Koncepty sú unikáty za milióny, ktoré zvyčajne prezentujú budúcnosť danej značky. Výrobcovia si ich väčšinou ponechávajú vo svojom majetku, pretože môžu aj po premiére slúžiť na ich prezentáciu, navyše bývajú vďačnými exponátmi značkových múzeí. Niekedy sa ale automobilky rozhodnú taký unikát výhodne predať. Ako napríklad Bugatti …

Súvisiace: Bugatti vyrobila reálny športový automobil z hry Gran Turismo

Výrobca z Molsheimu totiž predal vlani postavený koncept Vision Gran Turismo. Automobil kúpil saudský princ Badr bin Saud, ktorý so svojím vozidlom pochválil na svojom účte na Instagrame. A aby tých noviniek nebolo málo, princ tiež zakúpil Bugatti Chiron, teda automobil, ktorého vzhľad koncept Vision Gran Turismo naznačil. Aj v tomto prípade sa jedná o unikát, zakúpený Chiron je presne ten exemplár, ktorý bol tento rok vystavovaný na ženevskom autosalóne. Zaujímavosťou v oboch prípadoch je potom fakt, že obe vozidlá už sú prihlásené na značkách.

A z akého dôvodu sa automobilka rozhodla oba unikáty s veľmi zaujímavou historickou hodnotou predať? Bugatti jednoducho tvrdí, že saudský princ, ktorý je veľký milovník značky, predložil neodolateľnú ponuku. Bohatý princ určite nebude mať s finančnými prostriedkami ťažkosti, rovnako by nás ale zaujímalo, na koľko ho táto bugatka, ktorá sa má stať klenotom v jeho automobilovej zbierke vyšla. Už “základný” Bugatti je totiž všetko, len nie lacné, základná cena Chironu totiž dosahuje úroveň 2,4 milióna eur.

Bugatti Chiron

Bugatti Vision Gran Turismo bolo svetu predstavené vlani na jeseň. Ako z názvu vyplýva, koncept bol primárne určený pre populárne hru Gran Turismo 6, kde s ním hráči môžu vo virtuálnom prostredí pretekať.

Súvisiace: Bugatti Chiron: Až 1 500 koní, 420 km/h a 500 kusov

Frank Heyl, ktorý je vedúcim dizajnu exteriéru pre vývoj výroby spoločnosti Bugatti, ale už na premiére prezradil, že cieľom bolo vytvoriť čo najrealistickejšieho projektu a do virtuálneho sveta hry pre PlayStation preniesť skutočný vozidlo značky Bugatti. Už vtedy tak vyšlo najavo, že koncept prezentuje dizajn nástupcu Veyronu, čo sa po predstavení Chironu potvrdilo. Keď si totiž odmyslíme všetky tie otvory a spojlery, razom sa z Vision Gran Turismo stáva Chiron.

Zdroj: Carscoops, Motor Autority

Facebook komentár