Ak si želáte loď, aby ladila s vašim Bugattim, máte šťastie.

Francúzska automobilka oznámila partnerstvo s producentom jácht – Palmer Johnson, keďže plánujú vytvoriť rad luxusných rýchlych člnov navrhnutých a inšpirovaných ich super-automobilmi.

Budú sa volať “Niniette” a ich dĺžka sa bude pohybovať od 13 do 27 metrov. Budú vybavené dvoj-tónovou farebnou schémou a budú mať prvky karbónu a titánu. Taktiež budú mať tie isté časti a krivky ako klasické Bugatti.

Najlacnejšia loď bude začínať na cene 2,2 milióna amerických dolárov, ale väčšia verzia bude stáť viac ako 3 milióny dolárov. Pre porovnanie, nový automobil značky Bugatti – Chiron, ktorý by mal prísť na trh v budúcom roku a podľa očakávaní by mal mať cenu na úrovni 2,4 milióna dolárov.

Súvisiace:
78-metrová jachta, ktorá bola navrhnutá pre Steva Jobsa pred smrťou
Bugatti vyrobila reálny športový automobil z hry Gran Turismo

Firma v jej správe uviedla: “Rovnako ako u športových automobilov, návrhársky tím spoločnosti Bugatti bude nasledovať svoj prístup kde je pre ňu veľmi “dôležitý výkon.”

Bugatti uviedla, že by mali zachycovať líniu vozidiel “Bugatti Type 57 C Atalante” a vyvážené proporcie svojho automobilu 41 Royale.

Pokiaľ ide o samotnú “Niniette”, týmto menom zakladateľ spoločnosti – Ettore Bugatti oslovoval svoju dcéru, Lídiu.

Takže “Niniette” bude obsahovať 3 modely, ktoré budú o dĺžke 13-, 19- a 27-metrov. 13-metrová bude mať základnú cenu na úrovni zhruba 2 miliónov dolárov, a 19-metrová “PJ63 Niniette” bude začínať na cene 3,5 miliónov dolárov. Spoločnosť neposkytla cenu pre jej 27metrovú verziu.

Tento projekt je súčasťou novej iniciatívy spoločnosti Bugatti, ako chce rozšíriť svoju značku mimo automobilov a na produkty životného štýlu. Palmer Johnson, so sídlom v Monaku, je známou pre svoj veľmi luxusný dizajn a pokročilé materiály.

Zdroj: Bugatti, Palmer Johnson

Facebook komentár