Propagáciu Instagramu sa dostala na vyššiu úroveň.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Instagram Kevin Systrom sa počas včerajšieho dňa stretol s pápežom Františkom, kde diskutovali ohľadom “sily fotografií, ktoré majú spojiť ľudí naprieč rôznymi kultúrami a jazykmi.”

Stretnutie sa uskutočnilo v pápežskom paláci vo Vatikáne.

Systrom ďalej poznamenal: “Dnes som mal tú česť stretnúť s pápežom Františkom,” … “Bol to zďaleka jeden z najviac nezabudnuteľných zážitkov môjho života!”

Súvisiace: Naozaj sa Zuckerberg zbláznil, keď kúpil Instagram?

Podľa hovorcu spoločnosti Instagram, Systrom daroval Františkovi knihu s desiatimi špeciálne vybranými fotografiami Instagramu, ktoré boli zaznamenané po celom svete.

Našiel tam fotografie s migrantmi na Strednom východe, z oblasti zmeny klímy v Arktíde a následkov nepálskeho zemetrasenia.

 

Oficiálny vatikánsky účet taktiež zverejnil fotografiu zo stretnutia ohľadom vedúceho predstaviteľa sociálnej siete Instagram – spolu s popisom, že sa jednalo “viac než len o fotografie.” Príspevok obsahoval hashtagy ako: #PopeFrancis #PapaFrancisco #PapaFrancesco #Vatican #Vaticano #YearofMercy #catholic.

 

František a Vatikán sa priklonili k využitiu sociálnych médií a využitiu rôznych platforiem, aby mohli udržiavať kontakt a komunikáciu s katolíkmi po celom svete.

Súvisiace: Instagram je najrýchlejšie rastúcou hlavnou sociálnou sieťou

Tento krok je jedným z niekoľkých zmien, ktoré priniesol práve aktuálny pápež, čím sa stal viac sympatickým a prístupnejším.

Kým Vatikán má oficiálne účty na Facebooku, Twitteri a Instagram, František má svoj osobný účet len na Twitteri.

Systrom sa stal spoluzakladaľom siete Instagram počas spustenia v októbri roka 2010. V decembri toho istého roka, táto aplikácia už mala jeden milión užívateľov. Instagram v septembri roka 2015 oznámila, že mala už 400 miliónov členov.

Zdroj: TheWallStreetJournal

Facebook komentár