Banka Citigroup zriadila novú skupinu v rámci svojej investičnej divízie, ktorá sa má zamerať na najbohatších investorov sveta.

Americká banka vytvorila skupinu celosvetovej správy aktív a v jej vedení by mal byť Raymond J. McGuire, ktorý má na starosti korporátne a investičné bankovníctva.

Tento nový subjekt bude kombináciou korporátneho a investičného bankovníctva a bude pokrývať jednotlivcov z oblasti súkromného kapitálu, suverénneho majetku, penzíjnych a hedžových fondov a niektoré rodinné investičné spoločnosti. Ďalej by ju taktiež mali viesť významný bankári ako Zubaida Ahmad a Brad Coleman.

Správcom aktív sa do značnej miery rozrastá klientska základňa, ktorá zahŕňa alternatívne správcovské spoločnosti, fondy súkromného kapitálu, hedžové fondy, štátne investičné fondy, penzijné fondy a fondy tradičné majetku a objem spravovaných aktív je v hodnote viac ako 70 biliónov amerických dolárov a stále rastie.”

Súvisiace:
Nulové poplatky pre obchodovanie akcií – Robinhood k dispozícii pre všetkých
Goldman Sachs uvádza na trh nový ETF fond, aby vedela získať viac investorov

Vo vyjadrení ohľadom informácií tejto divízie sa ďalej uvádza: “Ako však výrazne tieto inštitúcie budú aj naďalej rozširovať rozsah svojich investičných stratégií v triedach aktív a geografických oblastiach a bude vidno nielen zvyšujúci sa objem na úrovni transakcií, ale aj v oblasti stratégií.”

Ahmad a Coleman by taktiež mali preskúmať “zameranie a priority týchto klientov” na konkrétne trhy a naďalej budú pracovať na doladení pokrytia jednotlivých tímov a kapitálových záväzkov voči týmto klientom.

Zdroj: TheWallStreetJournal

Facebook komentár