Deutsche_Bank_umoznuje_pracovat_zamestnancom_z_domu_do_jula_2021

Podľa interného oznámenia, ktoré získala CNN, Deutsche Bank v stredu informovala svojich zamestnancov, že sa nebudú musieť vrátiť do kancelárie na Wall Street až do júla 2021.

Banka, ktorá má v New Yorku okolo 5 000 zamestancov, uviedla, že dáva zamestnancom možnosť pracovať z domu, aby vyhoveli rodičom, ktorí musia vyvážiť prácu so „sporadickým školským rozvrhom“ detí.

V poznámke uviedli: „Navyše, napriek úspechu New Yorku v ovládnutí Covidu, s pochopiteľnými obavami o verejnú dopravu, čistotu, bezpečnosť a ďalšie problémy s kvalitou života, si mnohí z vás neprajú tak skoro vrátiť sa na Wall Street 60.“

Agentúra Bloomberg tento týždeň informovala: “Správa o rozhodnutí Deutsche Bank prichádza deň po tom, čo iná veľká banka, JPMorgan Chase, si získala pozornosť medií pre poslaní niektorých pracovníkov domov, z dôvodu pozitívnych testov na COVID.

Správa o pozitívnych prípadoch v budove Madison Avenue v rámci spoločnosti JPMorgan bola obzvlášť pozoruhodná, pretože generálny riaditeľ JPMorgan – Jamie Dimon vyjadril pesimizmus v súvislosti s rozšírenými dohodami typu „pracujte z domu“ a začal volať niektorých zamestnancov späť.

Krok banky JPMorgan pre návrat niektorých zamestnancov mal z následok chybný status na sociálnej sieti Twitter od prezidenta Trumpa, ktorý banke zablahoželal „v navráteniu zamestnancov späť do kancelárií“.

 

Zdroj: WSJ

Facebook komentár