Dvojičky Winklevossovci oznámili, že pocestujú do vesmíru a nie je divu, že 250 000 amerických dolárov zaplatil vo virtuálnej mene, ako Virgin Galactic príma platby aj v tejto mene Bitcoin.

Odvážny bratia zo sektora rizikového kapitálu, snáď najlepšie známi pre ich právne problémy s Mark-om Zuckerberg-om ohľadom stránky HarvardConnection – samozrejme máme na mysli sciálnu sieť Facebook – včera oznámili, že oficiálne sú priravený vykonať suborbitálnu jazdu na palube lietadla – SpaceShipTwo patriacemu britskému miliardárov Richardovi Bransonovi a jeho Virgin Galactic. 

( Súvisiace: Vesmírne lety Virgin Galactic budú ponúkané v roku 2014 + video )

Títo skorí podporovalia meny Bitcoin, ktorí údajne vlastnia zhruba 40 000 bitcoinov (27 miliónov dolárov) by mohli zažiť tento výlet na vlastnej koži už do konca tohto roka. Aspoň tak je to podľa Bransona naplánované – teda prvá cesta súkromných ​​letov do vesmíru pod vlajkou jeho spoločnosti.

Jedná sa o raketový let 60 míľ nad Zemou, za asistencie trojnásobku rýchlosti zvuku si šťastní bratia budú môcť vzhliadnuť pohľad na našu planétu a zároveň zažiť stav beztiaže po dobu niekoľkých minút.

Veľmi sa na to tešíme. Kúpou tejto vstupenky sa pridali k ostatným slávnymi držiteľom vstupeniek od Virgin Galactic, ako je Lady Gaga, Justin Bieber, Angelina Jolie, Brad Pitt a Leonardo DiCaprio.  

Na ich vlastnom blogu Winklevoss Capital po získaní svojej objednáky umiestnili svoju slávnostnú fotku s Bransonom. Na blogu ďalej uviedli: “Cameron sa rozhodol som, že využijeme naše Bitcoiny, k tomu aby sme sa mohli dosť do vesmíru,” … “Prečo? Vzhľadom k tomu, že mena Bitcoin a podnikanie Richarda Bransona a jeho Virgin Galactic sú dva smery, ktoré významne reprezentujú naše zameranie u Winklevoss Capital -. Znižovaniu problémov – toho čo zákazníci potrebujú a snahy vybudovať lepší svet.”

Tyler Winklevoss neskôr na Twitteri poznamenal, že on a jeho brat sú oficiálny “astronauti” Virgin Galactic s číslom 700 a 701.

V novembri minulého roka, Branson oznámil na svojom blogu , že Virgin Galactic (jedna zo 400 spoločností Virgin Group) začne prijímať platby za jej cestu vo virtuálnej mene Bitcoin. Virgin Galactic bola prvou leteckou spoločnosťou, kde sa dal kúpiť cestovný lístok pomocou meny Bitcoin.

( Súvisiace: Komernčné lety do vesmíru – Virgin Galactic: „Môžeme letieť až na Mars!!“ )

Branson uviedol: “Virgin Galactic je jednou z najviac vzrušujúcich, futuristických spoločnosti v oblasti vesmíru,” … “Virtuálna mena Bitcoin ma v poslednej dobe naozaj zaujala ako jednou z najviac inovatívnych produktov sveta, ktoré si nájde miestno v budúcnosti. Takže si myslíme, že je na čase, aby zákazníci Virgin Galactic mohli platiť v mene bitcoin.”

Koncom minulého mesiaca dvojčatá spustili Winkdex, zmiešaný cenový index meny Bitcoin, podobný Bitcoin Price Indexu od spoločnosti CoinDesk. A podľa Winkdex, včera cena virtuálnej meny dosahovala úroveň 658,82 dolárov.

Zdroj: Sydney Morning Herald

Facebook komentár