Ekonomický dopad z oblasti internetu sa od roku 2007 zdvojnásobil a v súčasnosti tvorí minimálne šesť percent z celkovej americkej ekonomiky (HDP).

Štúdia Internetovej Asociácie – ktorá zahŕňa významné spoločnosti, ako je Facebook a Amazon zistila, že on-line sektor v roku 2014 dosiahol ekonomickú aktivitu o hodnote 966 miliárd amerických dolárov a postaral sa o tri milióny pracovných miest.

Michael Beckerman, ktorý je prezidentom a generálnym riaditeľ tejto skupiny poznamenal: “Internet sa stáva všade-prítomným, v skutočnosti sa počet pracovných miest v odvetví internetu zdvojnásobil, čo viedlo k zdvojnásobeniu príspevkov do reálneho HDP (hrubého domáceho produktu) a mzdy zamestnancov ďaleko prekonávajú celoštátny priemer.”

Súvisiace: 
MAPA: Ako vyzerá Internet a ako je poprepájaný
Zoznam toho, čo ľudia robia na internete počas celého dňa

Štúdia vykonaná poradenskou spoločnosťou Economists Incorporated poukázala na vytváranie ekonomickej aktivity na internete v oblasti mnohých iných hospodárskych odvetví, vrátane stavebníctva, počítačov a elektronických výrobkov, vysielania a telekomunikácií, ubytovania, stravovania a služieb.

Pokiaľ ide o mzdy, pracovné miesta z oblasti internetu sú v ročnom vyjadrení platené v priemere na úrovni 79 184 dolárov, čo je omnoho viac, ako celoštátny priemer – 61 547 dolárov.

Podľa správy je zhruba 299 miliónov ľudí, alebo 92 percent americkej populácie pripojených k internetu.

Členmi tejto asociácie sú viac ako dve desiatky internetových firiem vrátane Airbnb, Amazon, Facebook, Twitter, Uber, Yahoo a Yelp.

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár