V súťaži o to stať sa dominantnou platformou pre posielanie správ Facebook aktuálne získal WhatsApp za obchod v hodnote 19 miliárd dolárov.

Spoločnosť Facebook uviedla, že WhatsApp zaplatí 4 miliardy amerických dolárov v hotovosti a vo forme akcií ďalších 12 miliárd dolárov. Zakladatelia a zamestnanci WhatsApp budú mať nárok na ďalšie 3 miliardy dolárov v forme akciových grantov, ktoré budú vyplatené, ak zostanú zamestnaní u firmy Facebook najbližšie štyri roky.

CEO spoločnosti WhatsApp Jan Koum sa taktiež pripojí k predstavenstvu spoločnosti Facebook.

WhatsApp zvýšil počet užívateľov na 450 miliónov užívateľov. Každým dňom sa pridajú ďalšie milióny užívateľov, čím sa satala jedným z najväčších služieb prenosu správ na planéte.

Spoločnosť Facebook sa v posledných rokoch medzitým snažila vykonať kroky, ktoré by viedli k podpore svojej služby posielania správ, keď zároveň aj predstavila samostatná aplikácia pre mobilné zariadenia. Touto akvizíciou spoločnosti WhatsApp len posilní svoju pozíciu v ekosystému chatovania. 

Doplnené:

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg v príspevku uviedol: “Naším cieľom je to, aby sa svet stal otvorenejší a pripojenejší. Robíme to tým, že vytvárame služby, ktoré pomáhajú ľuďom zdieľať akýkoľvek typ obsahu s akúkoľvek skupinou ľudí, ktoré to chcú. WhatsApp nám s tým pomôže a to tým, že bude naďalej rozvíjať svoje služby, ktoré ľudia okolo sveta radi používajú každým dňom.”

Facebook uviedol, že bude vlastniť WhatsApp ako samostatnú službu, rovnako ako to urobil s Instagramom, ktorý kúpil za zhruba 715,3 miliónov amerických dolárov.

Táto dohoda je taktiež najväčšou akvizíciu spoločnosti Facebook k tomuto dátumu.

Zdroj: Reutres, Bloomberg

Facebook komentár