Facebook_si_objednal_studiu_ktora_ukazuje_ze_ludia_neveria_Internetu

Väčšina ľudí neverí Internetu ak sú zdieľané ich osobné informácie.

To je výsledok štúdie, ktorú si objednal Facebook menej ako rok po tom, čo sa priznal k “porušeniu dôvery” ohľadom škandálu Cambridge Analytica, počas ktorého boli ohrozené údaje 50 miliónoch používateľov.

Inkluzívny internetový index Facebook 2019, zostavený v spolupráci so spoločnosťou Economist Intelligence Unit, skúmal 5 069 ľudí po celom svete s ohľadom na ich online život.

Zistilo, že viac ako polovica – 52,2%, aby sme boli presní – tí, ktorí boli oslovení, nie sú presvedčení o ich súkromí na internete. To predstavuje marginálny nárast z 51,5%, ktorí odpovedali rovnakým spôsobom v minulom roku.

Vzhľadom na to, že spoločnosť Facebook je druhou najväčšou internetovou stránkou v USA, podľa spoločnosti ComScore a treťou najväčšou na svete, podľa SimilarWeb, táto skutočnosť neodráža zvlášť dobré spoločnosť Mark Zuckerberg.

Štúdia tiež ukázala, že ľudia menia spôsob, akým používajú internet na zmiernenie rizika porušenia ich údajov. Nižšie uvedený graf, ktorý je prevzatý zo štúdie, hovorí za všetko:

Facebook_si_objednal_studiu_ktora_ukazuje_ze_ludia_neveria_Internetu_1

Ľudia, ktorí zdieľajú menej informácií vo svete online, sú negatívnou správy pre firmy ako Facebook a Google, ktoré sa spoliehajú na to, že používatelia budú zdieľať informácie a používajú svoje platformy na to, aby lepšie vedeli zacieľovať inzerciu. Navrhujeú, aby existovala jasná väzba medzi dôverou a budúcimi príjmami.

Súvisiace: Facebook je “online gangsterom” ktorý potrebuje viac regulácie

Zistenia z Facebooku taktiež poukázali na dôvod z posilnenie regulácie, pokiaľ ide o ochranu údajov. Tu je to, čo štúdia hovorí:

“Podiel respondentov, ktorí sú presvedčení o ich súkromí na internete, sa v porovnaní s prieskumom z roku 2018 zvýšil o 8 percentuálnych bodov, pravdepodobne z dôvodu všeobecného nariadenia o ochrane údajov (GDPR), komplexných pravidiel ochrany osobných údajov EÚ, ktoré nadobudli účinnosť v máji roka 2018.”

Spoločnosti Facebook, Google, Apple a ďalší uviedli, že sú otvorení federálnym zákonom o ochrane súkromia v USA. Inkluzívny internetový index ukazuje, že nové zákony by mohli nejakým spôsobom pomôcť obnoviť dôveru používateľov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár