Facebook, Instagram aj WhatsApp v problémoch.

Facebook, Instagram aj WhatsApp v problémoch.

Používatelia Facebooku po celom svete hlásia problémy s prihlásením a uverejňovaním príspevkov na stránkach, ako aj Instagram a WhatsApp. Facebook neposkytol informácie ohľadom príčiny výpadku, aj keď poskytli minimálne informácie, že sú si vedomí, že ich služby v niektorých oblastiach čelia rozsiahlym problémom.

Niektorí používatelia Facebookom vlastnenej aplikácie WhatsApp hlásili, že mali problémy s odosielaním fotografií.

Akcie spoločnosti Facebook boli po tomto vyhlásení na relatívne nezmenenej úrovni.

Spoločnosť uznala výpadok na sociálnej sieti Twitter.

Dokonca neskôr potvrdili, že za problém nie je zodpovedný DDoS útok, ktorý sa týka útoku známeho ako “Distributed Denial-of-Service”, v ktorom hacker zahltí stránku falošným prenosom.

Podľa Downdetectora, internetovej stránky, na ktorej používatelia môžu nahlásiť problémy s aplikáciami a webovými stránkami, sa správy o problémoch s Facebookom vyšplhali na viac ako 11 000 po celom svete. Problémom s Facebookom však čelí celý svet, ako je vidno na mape nižšie.

Facebook_v_problemoch_Ovplyvneny_Instagram_aj_WhatsApp_mapa

Používatelia nahlásili množstvo problémov, pretože ich prehliadače neboli vôbec schopné načítať stránku, čiže nemohli uverejniť komentáre, ale ani statusy. Používatelia Facebooku posielajú na Twitter screenshoty, ktoré poukazujú na hlásenia o chybe, teda aj vetdy keď sa pokúšali načítať aplikáciu. Pri načítaní stránky, niektorým používateľom sa na obrazovke objavila správa, že ich „Účet je dočasne nedostupným.“

Technické problémy s Facebookom mali v minulosti vážne problémy na inzerentov, ktorí používajú platformu a dokonca aj iné webové stránky.

Facebook predtým zažil výpadok svojho nástroja pre inzerentov v novembri v čase, keď sa obchodníci snažili umiestniť reklamy počas dní ako “Black Friday” alebo “Cyber Monday”.

V roku 2013 Facebook čelil problémom, ktorá s ňou zasiahli niekoľko webových stránok z dôvodu problémov jeho prihlasovacej funkcie cez internet. Keď sa používatelia pokúšali prihlásiť na webovú lokalitu s ich profilom, boli presmerovaní na stránku s hlásením chyby Facebooku, ktorá bola v tom čase nahlásená na stránke Business Insider. Závada, ktorá trvala len niekoľko minút, ovplyvnila webové stránky, vrátane New York Times a CNN.

Posledný výpadok je jedným z najdlhších, akým kedy Facebook čelil za posledných 15 rokov.

Instagram na sociálnej sieti Twitter uviedol tweeted , že služba bola späť po polnoci:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár