Facebook_zakazuje_plastove_flase_na_vodu_v_novych_kanceláriach

Facebook už vo svojich nových pobočkách po celom svete nebude ponúkať plastové fľaše na jedno použitie. Namiesto toho nainštaluje stanice na plnenie pitnej vody pre zamestnancov.

Podľa dnešných informácií, Facebook ktorá je jednou z najväčších spoločností prišla so zákazom plastov. Keď sa zvyšuje informovanosť o nebezpečenstvách výroby plastov a odpadu, spoločnosti, telocvične a obchody prestali ponúkať plastové fľaše na jedno použitie a namiesto toho sa rozhodli pre sklenené, hliníkové alebo papierové kartóny.

Medzinárodné letisko San Francisca v auguste vydalo zákaz predaja plastových fliaš na vodu v snahe obmedziť takmer 4 milióny fliaš na vodu, ktoré každý rok predáva.

Súvisiace: Problém recyklácie na celom svete je naozaj vážny

Nové kaviarne a jedálne spoločnosti Facebooku v mestách Burlingame, Fremont, San Franciscu a Sunnyvale budú vlastniť nové stanice pitnej vody, zatiaľ čo ich ústredie v Menlo Park bude nimi dodatočne vybavené. Nové kancelárie v Chicagu, Austine a Los Angeles budú tiež ponúkať stanice pitnej vody.

Juan Salazar, riaditeľ miestnej politiky a angažovanosti komunity v spoločnosti Facebook, poznamenal: „Je to naozaj o tom, ako premýšľame o našich cieľoch udržateľnosti … a že sme vhodným správcom spoločnosti,“ … „Toto je štandard, ktorý sme pre spoločnosť stanovili v budúcnosti.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár