Floyd_Mayweather_propaguje_dalsiu_kryptomenu_2017

Floyd Mayweather Jr. sa môže zdať byť veľký fanúšikom zo sveta kryptomien.

Neporaziteľný šampión boxu na sociálnej sieti Twitter počas včerajšieho dňa podporil ďalšiu počiatočnú ponuku mincí (ICO), čo je metóda fundraisingu (získavania počiatočného kapitálu) založená na virtuálnej mene Ethereum.

V júli Mayweather reklamoval analytickú spoločnosť Stox.com. Tentoraz podporuje server Hubie Network, ktorá je mediálnou spoločnosťou.

Súvisiace: Prečo je duel Mayweathera a McGregora “súbojom o peniaze”

Podľa tweetu sa Mayweather taktiež snaží označiť novou prezývku: “Floyd Crypto Mayweather.”

Podľa tlačového zástupcu pre firmu, spoločnosť Hubii, ktorá je distribútorom s 50 miliónmi zákazníkov, chce získať 50 miliónov dolárov prostredníctvom počiatočnej ponuky mincí, ktorá je založená na systéme okolo Ethereum. Táto ponuka však pre amerických investorov nebude otvorená.

Tieto počiatočné ponuky predstavujú vydanie nových mincí, s využitím technológie blockchain, ktorá stojí za menou Bicoin. Trh s takzvanými ICO prechádza explozívnym rastom, pričom sa po včerajší deň už počas tohto roka získalo 1,86 miliardy amerických dolárov – podľa údajov autonómneho poskytovateľa analýzy finančných technológií NEXT. Rozsiahly rastúci trh ICO má v priestore veľa ľudí, čo však iní označujú za bublinu, pričom mnohé firmy používajú túto metódu ako spôsob pre získanie sumy peňazí a to dokonca bez ponuky skutočného produktu.

Ak chcete získať peniaze prostredníctvom organizácie ICO, spoločnosť musí vydať novú digitálnu menu, ktorá môže byť buď použitá v rámci jej ekosystému, trochu ako doláre Disneylandu, alebo sa používa na financovanie jednotlivých častí podniku.

Súvisiace: Wall Street: Bitcoin v roku 2018 vzrastie na $ 6000 a v roku 2022 na $ 25000

Josh Olszewicz, ktorý pozná prostredie virtuálnych mien a je aj investorom poznamenal: “Nedávno sa dostali pod kontrolu Komisie pre cenné papiere a burzu. Výsledkom je, že čoraz viac spoločností, ktoré prevádzkujú ICO, čelia obmedzenej účasti na investíciách mimo USA. Ale ani to nezastavilo niektorých amerických investorov, aby sa dostali k činnosti známej ako ICO.“

Pre agentúru počas návštevy New Yorku poznamenal: “Existujú spôsoby, ako to zvládnuť tým, že v podstate založíte svoju tzv. “Ethereum adresu“ v inej krajine.”

Olszwicz povedal, že sa o to nikdy nepokúšal, ale poznamenal, že pre niekoho kto má odborné znalosti sa nejedná o náročný proces.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Mashable, Coindesk

Facebook komentár