Tiger Woods.

Tiger Woods.

Po svojom dramatickom návrate do víťaznej série v priebehu minulej sezóny, Tiger Woods mohol získal svoju najvyššiu odmenu pre účasť na turnaji v zámorí.

A povedal nie.

Podľa denníka The Telegraph, Woods získal možnosť zarobiť si 2,5 milióna libier (3,3 milióna dolárov) za účasť na podujatí európskeho turné v Saudskej Arábii, konanom v budúcom roku. Dlhý výlet do Saudskej Arábie sotva vyzerá byť ako prekážka, ktorá by stála v Woodsovej ceste, najmä vzhľadom na astronomickú sumu, keďže predtým sa bežne zúčastňoval aktivít v Spojených arabských emirátoch a cestoval v Ázii “na pomoc miestnych záujmov okolo golfu a inšpiroval športovcov v Číne ale aj Japonsku.”

Sprostredkovatelia vládneho turnaja prvýkrát komunikovali s Woodsom v lete, kedy už mali zabezpečené dohody od Dustina Johnsona, Patricka Reeda a Paula Caseyho. Odvtedy sa zaviazal zúčastniť aj Thomas Bjorn. Vzhľadom na silný medzinárodný protest voči smrti novinára, menom Jamal Khashoggiho (Džamála Chášakdžího) na Saudsko arabskom veľvyslanectve v Istanbule v minulom mesiaci sa turnaj a mnohé ďalšie športové udalosti spojené so Saudským kráľovstvom dostali do problémov a pod paľbu rozsiahlej kritiky.

WWE (World Wrestling Entertainment) čelila intenzívnemu tlaku a kritike po tom, ako sa rozhodla pokračovať vo svojej show “Crown Jewel” v Saudskej Arábii (2. novembra), aj napriek okolnostiam, že “táto spoločnosť čelila veľmi ťažkému rozhodnutiu kvôli hanebnému zločinu spáchanom na Saudskom konzuláte”.

Roger Federer medzitým pre denník The Telegraph poznamenal, že odmietol sedem číselnú ponuku, aby koncom konca budúceho mesiaca v krajine odohral svoj zápas.

Federer poznamenal: “Radšej hrať nebudem,” … “Som šťastný, že som sa tak rozhodol a som šťastný, že robím aj iné veci a tak to bolo pre mňa naozaj rýchle rozhodnutie.”

Králi tenisu Rafael Nadal a Novak Djokovič obaja zvažovali rozhodnutie zúčastniť sa súťaže v Džidde predtým, než jeho účasť bola zrušená z dôvodu predošlého zranenia členku. Pred zrušením udalosti však obaja hráči vyjadrili svoj zámer prehodnotiť situáciu tak, ako to bude potreba.

Súvisiace: Saudskoarabská snaha pre transformáciu je u investorov ešte viac ohrozená

Nadal poznamenal: “Je strašné, že novinár prišiel o svoj život,” … “Viem, že sa stalo niečo veľmi negatívne, takže sa pozeráme na to, ako sa situácia vyvíja a dúfam, že sa veci objasnia čo najskôr.”

Djokovič o niekoľko hodín neskôr poznamenal:

“Som si vedomý toho, čo sa deje, a je to samozrejme smutné, vždy som sa snažil byť veľmi profesionálny a úctivý voči ľuďom, s ktorými spolupracujem a musíme získať viac informácií o tom, čo sa stalo a až na základe toho môžeme urobiť racionálne rozhodnutie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár