Floyd Mayweather a DJ Khaled.

Floyd Mayweather a DJ Khaled.

Niektoré kryptomeny boli naozaj kontroverzné a existujú aj preto zrejmé dôvody a zdá sa, že niekoľko celebrít bolo len nedávno chytených do škandálov ktoré ich obklopujú.

Jedným z najčastejších takýchto podvodov, ktoré prichádzajú do popredia, sú Floyd Mayweather a DJ Khaled, ktorí zjavne nezverejnili svoju účasť v Centrale Tech, vo forme platenej podpore ICO (primárnej emisií mincí).

Ako objasnila Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC), muži neoznámili platby, ktoré dostali za podporu niektorých investícií do kryptomien, čo je v rozpore s americkými finančnými zákonmi.

Podľa hlásení bola Mayweatherovy vyplatených 100 000 dolárov a DJ Khaled dostal 50 000 dolárov za propagáciu virtuálnej meny startupu Centra Tech. Na oplátku za tieto sumy celebrity spomínali ICO na sociálnych médiách v rôznych statusoch, ktoré zneli: “Získajte ich predtým, než sa vypredajú, ja svoje už mám” – s odkazom na internetovú stránku tokenu Centra.

Tiež zverejnili niekoľko propagačných príspevkov na Instagrame, okolo podpory údajného zavádzania novej kryptomeny.

Avšak v priebehu niekoľkých mesiacov boli zakladatelia spoločnosti Centrale Tech zatknutí a obvinení z podvodu, čo si vyžiadalo ďalšie preskúmanie reklamných postov Mayweathera a Khaleda.

Súvisiace:
Ceny kryptomien sa neustále znižujú. Kedy dosiahnu dno?
Ďalšie kryptomeny po Bitcoine, ktoré by ste mali tiež poznať

Podľa poslednej aktualizácie sa celebrity dohodli na vrátení všetkých peňazí, ktoré dostali na tieto propagačné akcie, spolu s uhradených ďalších pokút.

Mayweather vráti 300 000 dolárov, ktoré dostal od spoločnosti Centra a ďalších dvoch digitálnych mien, spolu s ďalšími pokutami vo výške 300 000 dolárov a bude čeliť trojročnému zákazu propagácie ďalších virtuálnych mien. DJ Khaled na druhej strane vráti 50 000 dolárov od Centra a zaplatí pokutu vo výške 100 000 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár