Goldman_Sachs_sa_v_priebehu_desatrocia_dopustil_220_milionov_chyb_pri_podavani_sprav

Goldman Sachs má zvláštnu definíciu pre výraz „každý robí chyby“ a dostala ho na úplne novú úroveň.

Regulačný orgán Spojeného kráľovstva uložil banke Goldman Sachs na konci tohto týždňa pokutu za to, že v období od novembra 2007 do marca 2017 urobila chyby vo vykazovaní 220,2 milióna transakcií.

Úrad pre finančné správanie uložil pokutu spoločnosti Goldman Sachs vo výške 34 miliónov libier (45 miliónov dolárov) za „neposkytnutie presných a včasných správ“ orgánom.

Mark Steward, ktorý je výkonným riaditeľom pre presadzovanie práva a dohľad nad trhom u FCA, vo svojom vyhlásení uviedol: “Jedná sa o vážne a dlhotrvajúce zlyhania.”

Pokuty v Spojenom kráľovstve prichádzajú voči banke Goldman Sachs, kedy je “topenou“ z dôvodu nesúvisiaceho korupčného škandálu v Malajzii, ktorý poškodil reputáciu tejto firmy z Wall Street a vyústil do obvinení voči bývalému partnerovi.

Od finančných inštitúcií sa vyžaduje, aby predkladali včasné prehľady transakcií o obchodoch. Detailne opisujú obchod, miesto obchodovania a totožnosť kupujúcich a predávajúcich.
Tieto správy používajú regulátory na odhaľovanie zneužívania trhu a dohľad nad bankami.

Goldman Sachs a ďalší veľkí finanční hráči každým dňom realizujú nespočetné množstvo obchodov. Veľká väčšina z nich je popísané presne a detailne.

Goldman Sachs predložil regulačným orgánom Spojeného kráľovstva v sledovanom období približne 1,5 miliardy správ o transakciách, čo znamená, že chyby predstavujú približne 15% všetkých podaných správ.

Steward však poznamenal, že chybné kroky „demonštrujú neúspech počas dlhého obdobia na riadenie a testovanie kontrol, ktoré sú životne dôležité pre integritu našich trhov“.

Regulačné orgány Spojeného kráľovstva poskytli spoločnosti Goldman Sachs zľavu 30% z jej pokuty, pretože banka súhlasila s vyriešením prípadu.

Banka Goldman Sachs vo vyhlásení uviedla: “Sme radi, že sme túto záležitosť vyriešili.” Banka uviedla, že problém rieši „proaktívne“ a odvtedy významne investovala do „zlepšenia“ svojich postupov ohľadom podávania správ.

Súvisiace: Najnovší influencer na Instagrame … banka Goldman Sachs

Goldman Sachs nie je jedinou bankou, ktorá bola za takéto zlyhania potrestaná. Bank of America, Merrill Lynch, Barclays, Credit Suisse, UBS, Royal Bank of Scotland a Deutsche Bank boli za vykazovanie chybných správ v posledných rokoch taktiež pokutované.

Goldman Sachs čelí oveľa závažnejšej kontroverznej situácií v 1MDB – škandálu o hodnote viacerých miliárd dolárov nad obchodom s Malajziou. Suverénny investičný fond Mubadala Investment Company z Abu Dhabi začiatkom tohto mesiaca oznámil, že s bankou Goldman Sachs nebude realizovať žiadne nové obchody.

David Solomon, ktorý je novým generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs, sa za aféru 1MDB ospravedlnil a obhajuje kultúru banky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár