Najnovsi_vplyv_na_Instagrame_buduje_Goldman_Sachs

Tvorcovia fotografií z oblasti jedál a influenceri by mali byť na pozore: Goldman Sachs sa pripája na sociálnu sieť Instagram.

Oficiálny účet investičnej banky, ktorý bol spustený v priebehu dnešného dňa, bude zverejňovať obsah ktorý je navrhnutý tak, aby upozornil na značku Goldman novej generácii.

Banka Goldman Sachs dokonca zverejňuje fotografie svojich vlastných zamestnancov, ktorých záľuby sa pohybujú od grilovania až po maľovanie. A žiadny účet na Instagrame by nebol kompletný bez dych vyrážajúcich fotografií. Mnohé príspevky banky Goldman Sachs budú vytvorené z ich unikátnych kancelárií nachádzajúcich sa po celom svete.

Súvisiace: 4 Grafy: Ako sa podnikanie Facebooku mení vďaka Instagramu

Goldman Sachs už dlho pôsobí na Wall Street. Instagram jej však vie pomôcť v rozšírení povedomia, pretože sa táto spoločnosť pokúša spropagovať svoj obraz aj na Main Street (u bežných ľudí).

Táto finančná inštitúcia pracuje na zdvojnásobení bankových služieb pre obyčajných ľudí pod značkou Marcus, ktorá ponúka osobné pôžičky a on-line sporiace účty.

A rovnako ako všetky finančné spoločnosti, v rámci talentov musí konkurovať aj technologickým spoločnostiam. Mnoho mladých talentov v uplynulých rokoch uprednostňuje Silicon Valley pred Wall Street, lákajúc konkurenčnými platmi a príjemnejším pracovným prostredím.

Amanda Rubinová, vedúca pre globálnu stratégiu značky a obsah spoločnosti Goldman povedala: Instagram môže “vyzdvihnúť pozitíva, ktoré robíme, aby ľudia premýšľali o nás priaznivejšie a chceli by aj u nás pracovať.”

View this post on Instagram

With #GSOutOfOffice, we share our people’s hobbies and passions. When Bill’s not working on technology at our headquarters in NY, he's firing up the grill and @hooked_on_bbq🔥🍗🥩 “I started doing #BBQ after visiting Texas when I realized how much I was missing without quality BBQ in the Northeast. It fueled my passion to learn the techniques and try it myself. I have been into BBQ for 10 years and doing competitions for four years. Everyone does something to relax. Some people do yoga. I grill. I first started on Instagram just to document my cooks and share with friends. I think people like seeing my grilling techniques and it challenges them to try the same thing. Obviously not everyone grills—but the food photos definitely resonate the most. Chicken wings have become my favorite thing to grill for family and friends. Once you have smoked BBQ wings, your life will never be the same. When you open the grill, you can almost hear the angels sing.”

A post shared by Goldman Sachs (@goldmansachs) on

Banka je už na sociálnych sieťach LinkedIn, Facebook a Twitter a inzeruje aj na Snapchate.

Jej diskusie v seriáli GS, ktoré zahŕňajú rozhovory s Davidom Beckhamom, Malcolmom Gladwellom a Katie Couric, začali na začiatku tohto roka prúdiť na Hulu, Amazon Prime a Spotify.

Dokonca aj vedúci predstavitelia banky začali robiť kroky, aby sa ukázali byť prístupnejšími.

Generálny riaditeľ spoločnosti Lloyd Blankfein začal používať svoj osobný účet v službe Twitter počas júna 2017. V súčasnosti šetrne prispôsobuje svoju pozíciu v politických otázkach a vtipkuje z mierou, keďže neskôr v tomto roku odovzdá opraty prezidentovi Davidovi Solomonovi.

Súvisiace: Hodnota spoločnosti Instagram je 100 miliárd dolárov

Solomon má medzitým na Instagrame účet pre svoje alter ego: DJ D-Sol. Prichádzajúci generálny riaditeľ vystupuje pod týmto menom v kluboch nachádzajúcich v New Yorku a Miami.

Samozrejme, budovanie prítomnosti v rámci sociálnych médií nie je bez rizika. Najmä pre banku, ktorá si musí dávať pozor, či sa riadi predpismi, ktoré určujú, čo banky môžu a nemôžu uviesť.

Banka Goldman Sachs uviedla, že považuje sociálne médiá za rozhodujúce pre svoju stratégiu.

Kaydee Bridges, ktorá je viceprezidentkou stratégie značky a obsahu nakoniec dodala: “Je to miesto, kde ľudia trávia svoj čas,” … “A každá značka by tam mala mať svoje miesto.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár