Goldman_Sachs_varuje_pred_korekciou_na_akciovom_trhu

Akciové trhy dosahujú rekordné maximá. Goldman Sachs sa obáva, že investori zostanú náchylní na prekvapenie.

Investičná banka tento týždeň v poznámke ku klientom uviedla, že „pravdepodobnejšia je krátkodobá korekcia, pri ktorej trh príde o najmenej 10% z posledných dosiahnutých maxím“.

Dôvody pre korekciu

Analytici banky Goldman varovali, že akciové trhy vyzerajú „stále viac“ na hrane z vplyvu na rast výnosov, v dôsledku nového prepuknutia koronavírusu.

Počet spoločností, ktoré znížili svoje odhady týkajúce sa ziskov za prvý štvrťrok, je stále v súlade s minulými rokmi. Avšak prekvapenie spoločnosti Apple v priebehu tohto týždňa naozaj poukázalo na realitu, že pravdepodobne cieľový výnos naozaj nedosiahne, čo investorov posunulo k nervozite.

Graf: Vývoj akciového indexu S&P 500
Goldman_Sachs_varuje_pred_korekciou_na_akciovom_trhu_graf

Goldman Sachs očakáva, že svetová ekonomika bude aj naďalej rásť a Spojené štáty sú aj napriek tomu krajinou, ktorá už v období 150 rokov zaznamenáva najdlhšiu hospodársku expanziu. To vytvára podporné prostredie pre akciové trhy. Banka sa však obáva, že očakávania týkajúcich sa výnosov by mohli byť stále príliš ružové, najmä vzhľadom na vystavenie svetových spoločností voči čínskej ekonomike.

Apple

Peter Oppenheimer, ktorý ma na starosti globálne akciové trhy v spoločnosti, uviedol: „Akákoľvek slabosť voči týmto a iným spoločnostiam pravdepodobne povedie k zníženiu odhadu ziskov.“

Okrem toho z dôvodu znížených výnosov u dlhopisov, boli akcie v porovnaní s nimi atraktívnejšie. Oppenheimer poukazuje na nemecký akciový index DAX, ktorý tiež dosiahol rekordne vysoké maximum, v období kedy výnos z 10-ročného štátneho dlhopisu krajiny zostáva v zápornom pásme. Tento rast pritom vedia aj k zvýšeným očakávaniam pre rast ziskov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: GoldmanSachs

Facebook komentár