Instagram_ziska_mnozstvo_dalsich_vyhod_graf

Podľa oznámení, ktoré Facebook zverejnil na svojej konferencii vývojárov F8, začiatkom minulého týždňa, spoločnosť Instagram vo svojej aplikácií v nadchádzajúcich mesiacoch ponúkne niekoľko nových funkcií a príde k zmenách okolo jej produktu.

Vo všeobecnosti sú zmeny zamerané na povzbudenie používateľov Instagram, aby častejšie publikovali a prehliadali obsah v rámci dlhšieho časového obdobia.

Dosiahnutím týchto cieľov by spoločnosť Instagram bola konkurencieschopná voči svojim sociálnym konkurentom a presvedčila by niektorých zo svojich 2 miliónov mesačných inzerentov, aby na jej platforme nechávali viac peňazí.

Nižšie je bližší pohľad na kľúčové aktualizácie produktu Instagram a prečo by mohli pomôcť spoločnosti byť podporou voči svojim sociálnym konkurentom:

Schopnosť aplikácií tretích strán, ako je Spotify, uverejňovať priamo do Instagram Stories. Používatelia Spotify môžu v súčasnosti kliknúť na tlačidlo v aplikácii a zdieľať napríklad nálepku na Instagram Stories vo forme skladby, ktorú počúvajú. Integrácia Spotify bude realizovaná naživo, s ďalšími partnerskými aplikáciami tretích strán (ako aj GoPro), ktoré prídu na rad neskôr. Integrácie tretích strán pravdepodobne pomôžu zvýšiť počet vytvorených príbehov, pretože eliminujú obmedzenia spojené s uverejňovaním určitého obsahu do príbehov. Instagram nie je samotným, ktorý sa snaží podporovať používateľov k uverejňovanie väčšieho obsahu – Twitteru údajne vyvíja nástroj, ktorý napríklad zjednodušuje proces uverejňovania videí.

Nová funkcia videohovoru, ktorá uľahčuje individuálne alebo skupinové rozhovory. Používatelia budú môcť pristupovať k tejto funkcii kliknutím na ikonu nového fotoaparátu vo svojich priamych vláknach pre odosielanie správ. Používatelia taktiež môžu minimalizovať videohovory na svojich obrazovkách, aby mohli medzi mimi prechádzať počas chatovania s priateľmi. Instagram v súčasnosti testuje túto funkciu a čoskoro ju uvedie na trh. Vďaka tomuto kroku je spoločnosť Instagram na dobrej ceste k svojmu spoločenskému rivalovi – Snapchat, ktorý v apríli uverejnil možnosti videohovoru – ktorý naraz umožňuje videohovor až medzi 16 účastníkmi.

Súvisiace:
Stratégie mobilných aplikácií, ktorými si získavajú Vašu pozornosť
Najviac zobrazované značky sveta na sociálnych sieťach

Prepracovaná výhľadávanie, ktoré zoskupuje obsah do smerovateľných kategórií. Nová karta, ktorá bude ponúknutá v najbližších týždňoch, bude obsahovať horizontálne posúvateľný kolotoč tlačidiel zoradených podľa tém, ako sú zvieratá a architektúra. Používatelia môžu kliknúť na tieto kategórie a tak prechádzať väčšie množstvo obsahu. Pred aktualizáciou nebol obsah zoradený podľa kategórií v poli hľadať tak podrobne zoskupený, čo znamená, že aktualizácia pravdepodobne pomôže ušetriť čas prechodu používateľov cez funkciu okolo vyhľadávania, než našli obsah, o ktorý sa zaujímajú. To by mohlo umožniť Instagramu zarábať ako vo forme hlavných úprav aplikácie Snapchat, na ktorú si niektorí používatelia sťažovali, čo v aplikácii mierne škodilo vo vyhľadavániach.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BIInteligence

Facebook komentár