Rezidenčné nehnuteľnosti v Hong Kongu.

Rezidenčné nehnuteľnosti v Hong Kongu.

Hongkong si zachoval svoju vedúcu pozíciu, ako najdrahší trh s bývaním na svete, ktorý sa môže pochváliť najvyššou priemernou cenou domov na úrovni 1,2 miliónov dolárov.

V Hong_Kongu_priemernu_nehnutelnost_kupite_az_za_1_2_miliona_rebricek

Niekoľko svetových metropol však čelilo rozsiahlym prepadom – správa z predošlého roka ukázala, že medzi najnákladnejšie trhy z nehnuteľnosťami patrili mestá ako New York, Los Angeles, Toronto, Vancouver, Sydney a Melbourne. Rast cien na trhu z nehnuteľnosťami určenými na bývanie však na týchto trhoch aktuálne čelí spomaleniu, keďže boli vytlačené na spodok zoznamu, čo vytvára priestor pre európske mestá, kde je rast stále silný.

V_Hong_Kongu_priemernu_nehnutelnost_kupite_az_za_1_2_miliona_rebricek_1

Ázia však dosahuje stále silné úrovne rastu. Po Hong Kongu nasleduje Singapur a potom Šanghaj. Vancouver a Šen-čen – jedno z väčších miest v čínskej oblasti Greater Bay – ukončilo zoznam top piatich miest s najvyššou priemernou cenou nehnuteľností.

CBRE ďalej uviedla, že zatiaľ čo v minulom roku bolo v Hongkongu dokončených 17 790 projektov v oblasti súkromného bývania, čo nie je dostatočné vzhľadom pre tlak na dopyt vo vzťahu k veľkosti mesta (súčasná populácia 7,4 milióna) a jeho obmedzenej vhodnej rozlohy pôdy určenej pre bývanie.

Ďalšími najdrahšími trhmi pre trh realít sú Šanghaj a Moskva, na úrovni 2,4 milióna dolárov; Peking v hodnote 2,2 milióna dolárov; Šen-čen za 2 milióny dolárov; a Londýn za 1,8 milióna dolárov. Pre lacnejšie možnosti skúste Dublin, kde priemerná cena dosahuje 384 050 dolárov alebo Hočiminovo Mesto (Vietnam), v cene 403 270 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár