Ceny_nehnutelnosti_na_Manhattane_sa_stabilizovali_2017

Počet predajov nehnuteľností na Manhattane bol v prvom štvrťroku podstate nezmenený, čo ukončilo mesiace trvajúci pokles, ktorý bol vyvolaný nadbytkom dostupných bytov.

Podľa správy od maklérskej spoločnosti Douglas Elliman a skupiny Miller Samuel ktorá sa špecializuje na oceňovanie rezidenčných nehnuteľností, v štvrti New York City bolo počas prvého štvrťroka realizovaných dokončených predajov o rozsahu 2892. Tým sa ich objem z vlaňajších celkových 2 877 nehnuteľností sotva len zmenil.

Súvisiace: Investoval už do 100 nehnuteľností. Radí, čo urobiť pred kúpou realít

Priemerné predajné ceny, ktoré môžu byť skreslené niekoľkými obchodmi vysoko-luxusných nehnuteľností, rástli o 2,6 percenta na 2,1 milióna dolárov. Priemerné predajné ceny klesli o 3,3 percenta na 1,1 milióna dolárov.

Podľa Jonathana Millera, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Miller Samuel, mnoho predajcov prišlo so znížením svoje ceny, pretože boli viac realistickými, pokiaľ ide o hodnoty. Ešte po dvoch priamych štvrťrokoch poklesu predajov, stabilizácia v objeme môže byť pozitívnym signálom pre trh.

Ďalej poznamenal: “Stále prichádzajú predajcovia, ktorí sa snažia vysporiadať s trhovými podmienkami,” … “Predávajúci aj ďalej plnia cenu kupujúcich, nie naopak.”

Veľkou otázkou pre trh nehnuteľností na Manhattan je, ako bude absorbovať desiatky tisíc nových jednotiek, ktoré budú prichádzať v priebehu najbližších mesiacoch a rokoch. Mnohé z týchto jednotiek sú zamerané na vysoko bonitných zákazníkov. Už v prvom štvrťroku počet bytov na trhu vyskočil o 7 percent.

Súvisiace: Saudský miliardár dokončil nákup luxusného bytu za $ 88 mil.

Kým trh bol v tomto štvrťroku podporený silným predajom existujúcich jednotiek, nové nehnuteľnosti zostali slabé. Predaj nových jednotiek v prvom štvrťroku klesol o 25 percent, zatiaľ čo zásoby vzrástli o 20 percent.

Miller poznamenal, že výhľad pre zvyšok roka je nejasný, ale povedal, že je nepravdepodobné, že predaj porastie ako v priebehu roka 2016 – najmä ak úrokové sadzby aj naďalej porastú.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Fortune

Facebook komentár