Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Ak sa zaujímate o americký trh nehnuteľností, určite ste už počuli o prebiehajúcej kríz v San Franciscu.

Obyvatelia naozaj robili bláznivé veci, aby nemuseli tak vysokým nákladom na bývanie, od táborenia na parkovisku spoločnosti Google, až po adresu na plachetnici.

Ale podľa nedávnej správy on-line realitnej maklérskej spoločnosti Trulia je tento príbeh pre dlhodobých majiteľov domov v San Franciscu mierne odlišný, keďže sa tešia z neuveriteľne vysokej návratnosti cien na svoje nehnuteľnosti.

V roku 1986, najdrahším americkým trhom s bývaním bolo práve San Francisco, kde priemerná hodnota domov bola na úrovni 160 955 amerických dolárov. Aj v súčasnej dobe si stále udržiava titul najdrahšieho trhu s bývaním v krajine, kedy sa priemerná hodnota domácností pohybuje v hodnote 1 058 474 dolárov. To predstavuje nárast o 557%, za viac ako 30 rokov (zároveň viac ako ktorákoľvek iná oblasť mesta v USA).

Súvisiace: Stážisti v Silicon Valley majú plat 7000 dolárov za mesiac

Ak chcete získať predstavu o tom, ako pozoruhodným je trh s bývaním v San Francisco, pozrite sa na obrázok nižšie, ktorý porovnáva nárast cien v San Franciscu za posledných 30 rokov, s kombinovanou hodnotu domov u 10 amerických miest.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Trulia

Facebook komentár