Huawei_v_roku_2018_dosiahne_prijmy_100_miliard

Príjmy spoločnosti Huawei by v roku 2018 mali po prvýkrát prekročiť hranicu 100 miliárd dolárov. S týmto vyjadrením prišiel vedúci predstaviteľ čínskeho technologického gigantu.

V rozhovore pre CNBC, prostredníctvom prekladateľa, Eric Xu – jeden z predsedov v spoločnosti Huawei poznamenal, že podnikanie rastie “o niečo lepšie”, ako sa očakávalo.

Xu v preklade, ktorý CNBC overila, poznamenal: “Dosiahnutie príjmov na úrovni hranice 100 miliárd dolárov nebude problémom.”

Xu nepoznamenal, čo tomuto rastu predchádzalo.

Súvisiace: Najväčší trh s inteligentnými telefónmi sveta sa zmenšuje

Spoločnosť Huawei za prvých šesť mesiacov roku 2018 dosiahla príjmy vo výške 325,7 miliárd juanov alebo okolo 49 miliárd dolárov (podľa výmenného kurzu na konci tohto obdobia). Za celý rok 2017 čínska firma vykázala príjmy v hodnote 92,5 miliárd dolárov (na základe výmenných kurzov z konca roka).

Doterajší rast bol spôsobený vysokým výkonom v rôznych podnikoch, najmä v spotrebiteľskej divízii, ktorá aj naďalej rastie. Huawei je teraz druhým najväčším výrobcom inteligentných telefónov (smartphonov) na svete, dokonca s väčším podielom ako spoločnosť Apple, ktorá je až na treťom mieste.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Yahoo

Facebook komentár