Ak ste vážne rozhodnutí o tom, že sa v živote stanete úspešní, potom nemôžete urobiť nič lepšie, ako vzdelávať sa z inšpiračných príbehov úspešných a slávnych ľudí.

Mnoho ľudí, ktorí chcú dosiahnuť  úspech v živote, kariére alebo v biznise neuspejú, pretože nevedia čo to znamená byť úspešný a ako cesta k úspechu vyzerá. Proste vidia len konečný výsledok, ktorým je úspešná osoba, bez toho aby mali predstavu o tom, čím táto osoba prešla.

Tým, že spoznáte inšpiratívne príbehy úspešných ľudí, sa dozviete, ako cesta k úspechu vyzerá a Vaše šance na úspech v živote budú oveľa vyššie.

Nižšie sú krátke a rýchle príbehy niektorých z najúspešnejších ľudí, ktoré Vám pomôžu dozvedieť sa veľa o prístupe potrebnému k dosiahnutiu úspechu.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )


Soichiro Honda:

Soichiro Honda je zakladateľ spoločnosti Honda, ktorá je jednou z dobre známych veľkých automobilových spoločností.

Hondov príbeh začal, keď išiel na pracovný pohovor pre spoločnosť Toyota. Honda bol zamietnutý a bolo mu povedané, že sa nehodí pre túto prácu! Nevzdal sa a rozhodol sa vytvoriť spoločnosť, ktorá konkuruje s Toyotou a tak sa zrodila Honda! Ak existuje niečo, čo sa môžeme naučiť z tohto inšpiratívneho príbehu o úspechu, bolo by to nikdy sa nevzdať.


Stephen King :

Väčšina ľudí pozná Stephena Kinga ako slávneho spisovateľa, ale málokto pozná jeho životný príbeh. Stephanov prvý román bol zamietnutý takmer všade, bol pokorený do tej miery, že ho hodil do koša! Jeho manželka dostala príbeh z odpadkov a trvala na tom, aby ho predložil znovu a nakoniec sa stal Stephenom Kingom ako ho poznáme teraz.

Tu je veľmi dôležité poučenie, ktoré vychádza z tohto inšpiratívneho príbehu o úspechu: Odmietnutie by nemalo mať vôbec žiadny význam, ak veríte v samích seba.

 

Thomas Edison :

Prídavkom Thomasovho príbehu o úspechu je, že je to príbeh, ktorý môže motivovať kohokoľvek kto zažil zlyhanie. Thomasovi sa nepodarilo asi 999 x vymyslieť lampu pred tým, než sa mu to na 1000 pokus podarilo.

Keď sa ho ľudia pýtali, ako sa mu darilo pokračovať, aj keď po celú dobu zlyhával, odpovedal im hovoriac, zakaždým keď sa to nepodarilo zvykol som si povedať, že som objavil nový spôsob, ako nevynájsť lampu. Úspešný príbeh Thomasa Edisona by Vás mal priviesť k záveru, že zlyhanie by Vás nemalo nikdy zastaviť, aj keď k nemu došlo viac než jeden raz.


Operah Winfrey :

Jeden z inšpirujúcich príbehov, ktoré ma naozaj motivovali, prvý x ako som ich čítal, bol príbeh o Operah. Operah je jednou z najpopulárnejších televíznych ikon súčasnej doby, je tiež jedena z najbohatších žien na našej planéte, ale to nie je začiatok jej príbehu.

Viete, že skôr vo svojom živote bola Operah vyhodená zo zamestnania  a bolo jej povedané, že sa nehodí do TV?

 

Bill Gates :

Bill Gates zakladateľ spoločnosti Microsoft je jedným z najviac inšpirujúcich obchodných lídrov žijúcich v súčasnosti, ale viete, že jeho myšlienka na vytvorenie počítača, ktorý má grafické rozhranie a myš bola zamietnutá, keď ju prvý x predložil inej spoločnosť?

Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že dokumenty projektu mu boli hodené do tváre! A on sa stal Billom Gatesom!

Môj osobný príbeh úspechu (M.Farouk Radwan):

Nie som tak úspešný, ako týto ľudia, ani môj príbeh nieje tak inšpiratívny, ale dôvod, prečo Vám ho musím povedať je, že Vám umožní uzatvárať rovnaké predstavy o úspechu. Keď som sa prvýkrát rozhodol vytvoriť webovú stránku a zarobiť z nej peniaze ľudia si robili zo mňa srandu, vrátane najbližších.

O pár rokov neskôr po tom, čo som zažil veľa – veľa odmietnutí sa mi podarilo stať sa „dot com milionárom“ v mladom veku, vďaka online predaju svojej knihy. (Ultimate Guide to becoming rich)

Životné poučenie z týchto inšpiratívnych príbehov o úspechu?

Tieto úspešné príbehy nie sú povedané pre zábavu, ale s úmyslom inšpirovať, motivovať a viesť ľudí k úspechu v práci, podnikaní alebo živote.

K najcennejším lekciám, ktoré by ste mali získať z týchto inšpiratívnych príbehov o úspechu sú:

  • Zamietnutie by Vás nemalo nikdy zastaviť
  • Zlyhanie nie je vôbec problém
  • Ľudia, ktorí Vás odmietajú nič nevedia
  • Veriť v seba, je kľúčom k úspechu v živote

Mne sa podarilo stať sa „Self Made“ milionárom vo veku 28 rokov. To sa nestalo náhodou, pretože cieľ som si určil päť rokov pred tým, ako som ho dosiahol. Zbohatnutie nie je o šťastí, začatí vo veľkom alebo byť inteligentným, ale je o tom mať určité presvedčenie o peniazoch a živote.

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: 2knowmyself.com

Facebook komentár