Instagram sa dostal cez 500 miliónov užívateľov a rast zrýchľuje, čím sa táto aplikácia pre zdieľanie fotografií dostala cez prekážku, ktorej čelia jej konkurentmi.

Najnovších 100 miliónov užívateľov sa k nej pripojilo rýchlejšie, ako predchádzajúcich 100 miliónov, čo znamená, že táto aplikáciu vlastnená spoločnosťou Facebook v dohľadnej dobe nebude čeliť problémov v oblasti rastu užívateľskej základne, ktorá zasahuje konkurenčnú sociálnu sieť Twitter.

Instagram poznamenal, že denný počet aktívnych užívateľov dosahuje až 300 miliónov. To je zhruba dvojnásobok toho, čo dosahuje Snapchat a Twitter.

Facebook kúpil Instagram v roku 2012. Od tej doby sa táto sociálna sieť pre fotografie exponenciálne rozrástla, z dôvodu ľahkého zdieľania, keďže prekročila jazykové bariéry a vytvorila spojenie medzi ľuďmi aj bez formálnych sociálnych väzieb.

Súvisiace:
Naozaj sa Zuckerberg zbláznil, keď kúpil Instagram?
10-ročný chlapec upozornil na problém Instagramu. Získal $10000

Zhruba až 80 percent užívateľov sociálnej siete Instagram pochádza z oblastí mimo USA. Instagram sa v podpore rastu mohla spoľahnúť na najväčšiu sociálnu sieť na svete, keďže Facebook medzitým začal svojim inzerentom ponúkať aj výhody služby Instagram.

Kevin Systrom, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti, v rozhovore pre Bloomberg Television povedal: “V poslednom roku, sa sociálna sieť Instagram začala zameriavať na cieľ akcií pre fotografie a videá,” … “Všetko je to o tom, čo ľudia chcú vedieť a čo sa aktuálne deje vo svete a následne sa to stáva súčasťou Instagramu.”

Tu je pohľad na to, aké sú aktuálne čísla  Instagramu v porovnaní s inými hlavnými samostatnými aplikáciami spoločnosti Facebook.

  • Instagram: 500 miliónov mesačných aktívnych užívateľov (300 miliónov denných aktívnych užívateľov)
  • Facebook: 1,65 miliardy (1,09 miliardy)
  • WhatsApp: 1 miliarda mesačne
  • Messenger: 900 miliónov mesačne

Zdroj: Bloomberg, NYTimes

Facebook komentár