Jamie-Dimon-Niektori-Americania-nemaju-chut-vratit-sa-do-prace

Generálny riaditeľ banky JPMorgan Chase – Jamie Dimon na konci tohto týždňa naznačil, že spoločnosti majú z časti problémy s prijímaním pracovníkov, pretože niektorí Američania aktuálne nemajú chuť pracovať.

Na otázku o rekordne vysokých 8,1 miliónoch pracovných miest zaznamenaných v marci riaditeľ uviedol, že existuje veľa príčin, vrátane problémov s opätovným otvorením škôl a zvýšených dávok v nezamestnanosti prijatých počas pandémie.

Generálny riaditeľ JPMorgan na rokovaní výboru pre finančné služby, ktorého cieľom bolo vyvodiť zodpovednosť voči veľkým bankám, poznamenal: „Ľudia v skutočnosti majú veľa peňazí,“ … „a príliš sa im nechce vracať späť do práce.“

Dimon, ktorý v minulom roku dosiahol príjmy v celkovej výške 31,5 milióna dolárov, to bližšie nerozvinul.

Niektoré odvetvia, vrátane reštaurácií a tovární v posledných mesiacoch ohlásili problémy s prijímaním zamestnancov.

Ekonómovia uviedli tri hlavné príčiny: pretrvávajúce obavy o zdravie, nedostatok starostlivosti o deti a zvýšenie federálnych dávok v nezamestnanosti o 300 dolárov, čo by mohlo sťažiť obsadenie pozícií s nižšími platmi. Mnoho štátov pod vedením republikánov sa nedávno rozhodlo prestať vyplácať tieto zvýšené dávky v nezamestnanosti.

Honeywell, ktorá predstavuje najväčšiu priemyselnú spoločnosť podľa trhovej hodnoty na svete, má problémy s prijímaním zamestnancov napriek zvyšovaniu miezd. V priebehu minulého týždňa CEO – Darius Adamczyk, poznamenal: „Úprimne povedané, máme oveľa viac otvorených pracovných pozícií, ako by som chcel.“

Generálny riaditeľ Bank of America – Brian Moynihan počas vyjadrení, ktoré obsahovali obhajobu vedúci predstaviteľov šiestich najväčších amerických bánk, označil nedostatok pracovníkov za „vážny problém“.

Dimon taktiež zopakoval svoj optimizmus v súvislosti s hospodárskym oživením a trhom pracovných miest.

Uviedol: „Buďte si istí, teda presnejšie ja si myslím, že sa dočkáme kompletne prosperujúcej ekonomiky a veľa ľudí sa vráti späť do práce,“ … „Avšak, ešte chvíľu to potrvá.“

Dimon však politikom povedal aj tvrdé slová o ekonomických výzvach, ktorým krajina čelí. Zopakoval svoju nedávnu kritiku verejnej politiky, najmä pokiaľ ide o infraštruktúru, zdravotnú starostlivosť, dane, prisťahovalectvo a reguláciu.

Dimon nakoniec poznamenal: „Vedenie USA je skutočne dôležité,“ … „Ak nedáme dokopy naše inovácie, za 20 rokov už lídrom nemusíme byť.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár