Teo Siong Seng (vľavo), výkonný predseda a Chang Yun Chung, zakladateľ a zasúžili predseda Pacific International Lines.

Teo Siong Seng (vľavo), výkonný predseda a Chang Yun Chung, zakladateľ a zasúžili predseda Pacific International Lines.

Vo veku 100 rokov bude najstaršiemu miliardárovi na svete odpustené za to, že si ho ľahko užíva a užíva si bohatstva za jeho osemdesiatročnú kariéru.

Ale pre Chang Yun Chunga, zakladateľa Pacific International Lines, zotrvanie v domácnosti nie je to pravé. Aj napriek odovzdaniu úlohy výkonného predsedu, svojmu synovi Teovi Siongovi Sengovi, začiatkom tohto roka, na sté výročie singapurský miliardár aj v súčasnosti každým dňom vstupuje do svojej kancelárie.

Chang poznamenal: “Je to môj zvyk.”

Ako emiretný predseda predstavenstva Pacific International Lines (PIL) – titul, ktorým bol ocenený za svoj príspevok 51-ročnej firme – Chang povedal, že navštevuje singapurskú kanceláriu spoločnosti každý jeden deň, aby si prešiel jednotlivými operáciami a skontroloval každé oddelenie.

Chang poznamenal: “Každým dňom zapisujem všetky svoje aktivity do môjho denníka – naozaj všetko,” … “Každé oddelenie, ktoré som navštívil.”

Pre neho je to spôsob, ako udržať svoju myseľ aktívnu a zostať v kontakte so spoločnosťou, ktorú založil v roku 1967 len s dvoma použitými loďami.

Podnikateľ a miliardár poznamenal: “Nemôžem zostať doma,” … “Veľmi, naozaj veľmi by som sa nudil.”

Najstarsi_miliardar_100_rokov_na_svete_chodi_do_kancelarie_kazdy_den_1

Ale rutina je len časťou toho všetkého. Chang tiež vedie spoločnosť spolu s Teom, keďže práve ten preberá väčšiu zodpovednosť za to, čo sa deje z jednou z 20 najväčších svetových lodných spoločností a 18 000 zamestnancami. Teo poznamenal, že so svojím otcom vedie konzultácie dvakrát denne – raz ráno a raz po obede – aby získal svoje poznatky a dozvedel sa viac o jeho štýle vedenia.

Lekcie vo vedení

Toto mentoring sa pre Tea ukázal byť životne dôležitý, odkedy sa dostal do radov skupiny Pacific International Lines, najmä pokiaľ ide o zvládanie jeho nálady v situáciách vysokého vypätia.

Teo poznamenal: “Keď som bol mladší, bol som nešikovný, tiež by som bol omnoho horší líder, ako teraz,” … “Ale otec ma naučil jednu vec, v čínštine je to” yi de fu ren “- to znamená, že chcete, aby vás ľudia poslúchali nie kvôli vašej autorite, nie kvôli vašej sile, alebo preto, že ste húževnatý, ale z dôvodu vašej poctivosti, vašim kvalitám a práve preto vás ľudia skutočne rešpektujú a počúvajú. ”

“Takže “yi de fu ren” je veľmi náročná skúška, ale myslím, že sa mi to pomaly darí učiť.”

To sa ukázalo byť obzvlášť dôležité v roku 2009, keď ako výkonný riaditeľ musel Teo zvládnuť únos jedného z plavidiel spoločnosti pirátmi, z pobrežia východnej Afriky. Trvalo to 75 dní a nakoniec nezverejnená suma zabezpečila prepustenie posádky.

Teo poznamenal: “V každom podnikaní, najmä lodnej doprave, existuje naozaj veľa neznámych,” … “Môžu nimi byť politické problémy, môžu to byť technické problémy, môžu to byť nehody, je treba nestratiť svoju naladenie a všetko je treba spracovať, takže je zároveň potrebné zostať pokojný a to je niečo, čo som sa od neho naučil a aj stále sa od neho učím.”

Zo strany Changa je to tá mentalita, ktorá ho tak dlho udržala v jeho úlohe šťastným.

“Nikdy sa nestratím,” … “Ani nemôžem. Keď stratíte svoju naladenie, jednoducho sa môžete prestať ovládať.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár