Miliardar_z_hedzovych_fondov_navysil_investicie_na_cinskom_trhu_2017

Stanley Druckenmiller z investičnej spoločnosti hedžových fondov – Duquesne Capital v druhom štvrťroku vykonal nákup akciových spoločností z oblasti spotreby a technológií, nachádzajúcich sa v Číne.

Miliardár a správca hedžových fondov, podľa požadovaného podania (13-F) u Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), zverejneného v pondelok získal podiel v obrovskej čínskej firme z oblasti e-commerce – Alibaba o rozsahu 710 000 akcií. Hedžový fond taktiež získal podiel 597 000 akcií v spoločnosti Yum China.

Spoločnosť navýšila svoj podiel aj v čínskej spoločnosti Alibaba JD.com o 721 000 akcií na 1,36 milióna akcií a pridala 500 000 akcií čínskej spoločnosti zo sektora cestovných služieb – Ctrip na 1,41 milióna akcií.

Duquesne zároveň podľa podania pridala 1,3 milióna akcií spoločnosti Comcast, na podiel o hodnote takmer 2 miliónov akcií.

V druhom štvrťroku Druckenmillerova investičná spoločnosť zvýšila podiel v spoločnosti Microsoft o 1 milión akcií a pridala aj 677 000 akcií spoločnosti Facebook. Fond zároveň nakúpil ďalších 74 000 akcií materskej spoločnosti Goggle – Alphabet a kúpil 49 000 ďalších akcií v spoločnosti Amazon.com.

Súvisiace:
Najočakávanejší hedžový fond roka je ešte väčším, než sa očakávalo
Aktíva hedžových fondov dosiahli rekord. Až $ 3 bilióny

Akcie spoločnosti Alibaba a JD.com v tomto štvrťroku dosiahli zisky v hodnote takmer 10% a 13%. To je lepšie ako 0,99 percentný nárast materskej spoločnosti Google – Alphabet a 7-percentný rast akcií Microsoftu, ale menej ako 13,1 percentný zisk akcií spoločnosti Facebook.

Akcie spoločnosti Ctrip a Yum China sú v tomto štvrťroku na nižších úrovniach.

Spoločnosť zrušila svoj podiel v ETF fonde rozvíjajúcich sa trhov s označením iShares MSCI Emerging Markets ETF (EEM), Bank of America a baníckych spoločností zo sektora zlata – Agnico Eagle Mines a Barrick Gold.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár