Americký akciový trh nedávno dosahoval rekordné maximá, čo však “nedáva moc zmysel.” S týmto vyjadrením prišiel odborník na oblasť dlhopisov – Marc Lasry, čím zdieľa názor svojho kolegu zo skupiny investičných miliardárov – Larry Fink.

Lasry, ktorý je spoluzakladateľom investičnej spoločnosti Avenue Capital, ktorá má v správe aktíva v hodnote 11,3 miliardy amerických dolárov poznamenal: “Každý je tak trochu prekvapený,” … “Ale trhu nám hovorí, čo sa bude diať v budúcom roku alebo v nasledujúcich dvoch rokov.”

Kým výsluchu zálohu stavu zásob, Lasry povedal “Squawk Box” môže byť na trhu signalizácia silnejšie než očakávané americkej ekonomiky, pričom miera rastu niekde v 2-3 percent rozsah. Povedal, že silnejší akciový trh je dobrým znamením pre investorov z oblasti dlhopisov.

Fink, ktorý je predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom najväčšej investičnej spoločnosti Blackrock počas minulého týždňa poznamenal, že akciový trh by nemal dosahovať rekordné maximá. Avšak, Fink ďalej poznamenal, že ak by príjmy rástli, mohlo by to viesť k zmene jeho ​názoru.

Po hlasovaní Veľkej Británie ohľadom opustenia Európskej únie, Fink stále verí, že Británia čelí “krátkodobej” recesii a to napriek tomu, že Centrálna Banka Anglicka prišla s prekvapivým rozhodnutím pre ponechanie úrokových sadzieb bezo zmeny.

Lasry má na Brexit podobný názor spolu Finkom, keďže uviedol, že než sa ekonomická situácia Británie bude zlepšovať, bude musieť prejsť zhoršením.

Ale v dlhodobom horizonte, Lasry očakáva, že sa Veľkej Británii bude dariť bez Európskej únie lepšie a dodal: odvážní investori by neskôr mohli profitovať z z udalostí, ktoré vytvárajú neočakávané udalosti, ako je Brexit.

Lasry dodal: “Hotovosť je kráľ”, ale v súčasnosti je čas konať. “Neistota vytvára príležitosti.”

Avenue Capital pred hlasovaním o Brexite mala zhruba 30 percent investovaných, pričom okolo 70 percent držala v hotovosti. Lasry ďalej povedal, že si kladie za cieľ svoju hotovosť v priebehu budúceho roka investovať, najradšej v severnej Európe a okolo ropných firiem v USA.

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár