Jedna_otazka_ktoru_sa_polozi_kazdy_uspesny_clovek_2017

Bol som hosťom jednej show na rádiu a všetko išlo dobre (v mojom prípade “dobre” znamená, že som nepovedal nič, za čo by som sa hanbil), keď hostiteľ povedal: “Ešte posledná otázka.”

Super, pomyslel som si, už som si akokeby udelil uznanie. Šlo to naozaj dobre.

Pokračoval: “Hovoril si k stovkám úspešných ľudí,” … “Tak mi povedz apoň jednu otázku, ktorú sa pýta každý úspešný človek?”

Kruci. Jednu? Rýchlo som prelistoval moje mentálne súbory kariet. Žeby: “Aký skutočný problém treba vyriešiť?” alebo “Ako môžem potešiť zákazníkov?” … “Sme súčasťou životaschopného trhu?”

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Uff. Všetko, čo ma napadalo, boli akokeby klišé.

Tak som začal hovoriť a poznamenal som niečo naozaj hlúpe: “Vzhľadom k tomu, že každý jedinec je jedinečný, sa následne každý človek pýta na rôzne otázky, takže nikdy nemôže existovať len jedna jediná otázka, ktorú sa pýta každý úspešný človek …” a tým som sa približoval k naozaj bolestivému koncu.

Takže práve o tom som v najbližších niekoľkých dňoch rozmýšlal. Existuje jedna otázka, každý sa pýta úspešný človek?

Nakoniec mi to prišlo na um.

Úspech, bez ohľadu na to aká je snaha, je ťažké dosiahnuť. Všetci sme niekedy zlyhali. Keď niečo robíme a ideme si za niečim, nie je ľahké Nás odradiť, ale občas si (z momentálnej) sebaľútosti položíme otázky ako: “Prečo môj šéf nevie rozpoznať moje jedinečné nadanie?” … “Čo keby mi niekedy dali príležitosť aj ostatní ľudia?” … “Prečo ma moji priatelia viac nepodporujú?”

Súvisiace: Neobyčajne odvážni ľudia zdieľajú týchto 12 vlastností

Stručne povedané: “Prečo ja?”

Každý úspešný človek sa seba pýta však inú otázku:

“Prečo nie ja?”

Podnikatelia, ktorí otvoria reštauráciu v rovnakom mieste, kde je päť ďalších reštaurácií; si teda povedali, keď sa tu darí iným, prečo nie mne?

Podnikateľ, ktorí vytvorí softvérovú spoločnosť s ničím, ale má zaujímavú myšlienku a si je istý, že bude vedieť získať veľký podiel na trhu, si určite položil otázku “Prečo nie ja?” Tvrdo pracujúci ľudia sa budú pozerať na všetkých ľudí, s väčšími skúseností, väčším vzdelaním a lepšími sieťami a budú premýšľať: “Dobre. Dobre. Ale prečo to neurobím ja?”

Úspešní ľudia nepredkladajú, že iní úspešní ľudia majú zvláštne nadanie alebo nejaký dar od bohov. Pozerajú sa na úspešných ľudí a premýšľajú … “To je úžasné. Prečo to neurobím ja?”

Tým, že vyslovili túto otázku, oni prijali vieru v svoje schopnosti a ignorujú pochybnosť o svojej osobe. Dali stranou sebanazeranie, kde nemusia byť dosť šikovnými, alebo dostatočne skúsenými, alebo vhodne prispôsobivými.

V určitom okamihu sa každý úspešný človek pozrie do zrkadla a hovorí: “Iste, veľa ďalších ľudí nie je úspešných …” a potom si pozmení túto otázku na odvážne tvrdenie …. “Ale  prečo nie ja,” a to z toho dôvodu, pretože viac než kdokoľvek iný, oni vo svoje schopnosti veria.

Tak tu je to ešte lepšie otázka. Prečo nie vy?

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Linkedin

Facebook komentár