Jeff_Bezos_prekonal_Billa_Gatesa_ako_najbohatsieho_jednotlivca_sveta

Jeff Bezos opäť prekvapil Billa Gatesa, keď od neho prevzal titul najbohatšieho jednotlivca sveta. Ale obom týmto miliardárom sa darí naozaj veľmi dobre.

Akcie spoločnosti Amazon v piatok vzrástli o 13,5%, ako spoločnosť zverejnila ďalšiu neuveriteľnú správu o jej štvrťročných výsledkoch – za tri mesiace dosiahla viac ako štvrť biliónové príjmy.

Bezos podľa najnovších dostupných údajov od spoločnosti FactSet v jeho firme Amazon na konci augusta vlastnil takmer 80 miliónov akcií. Za jeden deň sa jeho akciový podiel navýšil o viac ako 10 miliárd dolárov, keďže má hodnotu nad 90 miliárd dolárov.

Na konci obchodovania vo štvrtok Gates obsadil prvé miesto v indexe miliardárov od agentúry Bloomberg (Billionaires Index), s čistou hodnotou majetku na úrovni 88 miliárd dolárov. Bezos mal hodnotu majetku na úrovni 83,5 miliárd dolárov a jeho veľký deň (v piatok) tento rozdiel o odstránil a dokonca aj prekonal.

Súvisiace: Miliardár Jeff Bezos sa od založenia Amazonu zmenil

Gates však taktiež získal podporu, keďže akcie spoločnosti Microsoft vzrástli o 7%. Gates podľa spoločnosti FactSet na začiatku septembra vlastnil 103 miliónov akcií. Akcia spoločnosti Microsoft vzrástla o 6 dolárov, takže Gatesov osobný majetok sa navýšil o takmer 600 miliónov dolárov.

Bezos už jeden krát predbehol Gatesa – 27. júla, kedy čistá hodnota jeho majetku dosiahla 90 miliárd dolárov, kvôli dočasnému nárastu akcií spoločnosti Amazon.

Amazon sa v tomto roku naozaj vo veľmi veľkej miere rozširuje. Už získal Whole Foods a plánuje zriadiť druhé svoje sídlo v Severnej Amerike. Keďže o toto sídlo spoločnosti Amazon je naozaj veľký záujem, ponuky získal už od viac ako 200 miest.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Yahoo

Facebook komentár