Jeff Bezos.

Jeff Bezos.

Nový astronaut – Jeff Bezos v utorok vyhlásil, že celý „znečisťujúci sektor“ musí byť presunutý do vesmíru, aby sa zachovala Zem.

“Musíme zobrať všetok ťažký priemysel, všetky znečisťujúce odvetvia a presunúť ich do vesmíru. A udržať Zem ako tento nádherný klenot, ktorou je,” uviedol zakladateľ spoločnosti Amazon počas rozhovoru s MSNBC po svojej rýchlej ceste do vesmíru a spiatočnej ceste na palube rakety spoločnosti Blue Origin – New Shepard.

Miliardár a podnikateľ vysvetlil, že dosiahnutie tohto obrovského záväzku „bude trvať desaťročia, kým ho dosiahnete, ale musíte začať. A veľké veci sa začínajú malými krokmi“.

Bezos, ktorý je najbohatším človekom na Zemi, uviedol, že jeho suborbitálny let na okraj vesmíru posilnil jeho túžbu bojovať proti zmene podnebia.

Bezos uviedol: “Žijeme na tejto krásnej planéte. Neviete si predstaviť, aká riedka je atmosféra, keď ju vidíte z vesmíru,” … “Žijeme v nej a vyzerá tak veľká. Je to ako … viete, táto atmosféra je obrovská a môžeme ju ignorovať a zle s ňou zaobchádzať. Keď sa tam dostanete a uvidíte ju, uvidíte, aká je maličká a aká je krehká.“

Súvisiace: Jeff Bezos letel do vesmíru – fakty letu

Zároveň poznamenal, že cesta do vesmíru „posilňuje môj záväzok k zmenám v podnebí a k životnému prostrediu“.

Jeff Bezos sa v utorok ráno vydal do vesmíru prvým letom svojej raketovej spoločnosti, spoločne so svojím mladším bratom Markom, veteránom Wally Funkom a holandským tínedžerom Oliverom Daemenom.

Cesta na okraj vesmíru trvala asi 11 minút.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár