Miliradár a zakladateľ spoločnosti Amazon.

Miliradár a zakladateľ spoločnosti Amazon.

Zakladateľ skupiny Amazon – Jeff Bezos prisľúbil finančné prostriedky vo výške 2 miliárd dolárov na pomoc pri obnove prírody a transformácii potravinových systémov.

Financovanie, ktoré bude pochádzať z Bezos Earth Fund, je súčasťou záväzku miliardára v tomto desaťročí vynaložiť 10 miliárd dolárov na boj proti klimatickým zmenám.

Bezos delegátom na klimatickej konferencii COP26 v utorok poznamenal: “Príroda je krásna, ale je aj krehká,” … „Pripomenulo sa mi to v júli, keď som cestoval do vesmíru s našou firmou Blue Origin. Bolo mi povedané, že pohľad na Zem z vesmíru mení pohľad, cez ktorý sa pozeráte na svet, ale nebol som pripravený na to, do akej miery to bude pravda.“

Bezos označil rok 2021 za kritický a vyzval ľudstvo, aby „stálo spoločne pri ochrane nášho sveta“.

Na podujatí v škótskom Glasgowe, uviedol: „Lesy a krajina každým rokom absorbujú 11 miliárd ton CO2 z atmosféry. Keď prírodu ničíme, tento proces obraciame,“ … To predstavuje hlboké nebezpečenstvo pre nás všetkých.”

V septembri sa Bezos Earth Fund zaviazal, že tento rok rozdá granty vo výške 1 miliardy dolárov so zameraním na snahu o ochranu.

Bezos ďalej uviedol: „Tieto 3 miliardy dolárov v podobe záväzkov spolu povedú k novej trojitej prírodnej agende pre Bezos Earth Fund, ktorá sa súčasne zameriava na ochranu, obnovu a transformáciu potravín.“

“Musíme zachovať to, čo ešte máme, musíme obnoviť to, čo sme stratili, a musíme pestovať to, čo potrebujeme k životu bez toho, aby sme znehodnotocovali planétu pre budúce generácie.”

Bezos sa od svojho júlového odchodu z funkcie generálneho riaditeľa skupiny Amazon, zameriava na svoju spoločnosť zaoberajúcu sa prieskumom vesmíru – Blue Origin a iniciatívy ako Earth Fund.

Existujú však obavy, že súkromný priemysel vesmírneho cestovania, propagovaný spoločnosťami ako Blue Origin, by mohol poškodzovať životné prostredie, pretože získava na sile.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár